Головна Політика Тренування та змагання на Львівщині мають відбуватись тільки українською

Тренування та змагання на Львівщині мають відбуватись тільки українською

124
0

20-річний український фігурист Іван Шмуратко на Олімпійських Іграх у Пекіні відмовився відповідати на питання журналістів російською, зазначивши, що готовий давати коментар або українською, або англійською. Рекомендації, як правильно поводитись на Олімпіаді в контексті російсько-української війни, спортсмени напередодні отримали від міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта.

Управління молоді та спорту Львівської ОДА принагідно нагадує тренерам, атлетам області, гостям спортивних змагань та молоді, що Львівщина – територія вільна від російської мови та російськомовного культурного продукту.

Положенням Міністерства про порядок організації і проведення спортивних змагань і навчально-тренувальних зборів передбачено, що у місцях проведення будь-яких спортивних заходів має розміщуватись Державний Прапор України, а урочиста частина має проводитися виключно державною мовою.

«Однак ми закликаємо спортсменів та тренерів і в спілкуванні одне з одним надавати перевагу саме українській мові. Це питання звички. Якщо всередині країни спілкуватись російською, то дуже малоймовірно, що на змаганнях за кордоном раптом вдасться переключитись на українську чи англійську. Сьогодні в умовах гібридної війни дуже важливо демонструвати світу, що Україна – це самостійна держава, яка цінує свою культуру, свою історію і мову, відповідно й свою державність», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної» передбачено, що усі надавачі послуг зобов’язані обслуговувати та надавати інформацію в Україні українською мовою. Відтак, тренування у закладах будь-якої форми власності також мають відбуватись саме державною мовою.

Нагадаємо, на Львівщині діє мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. Документ прийняли у вересні 2018 року після численних звернень патріотичних та ветеранських громадських організацій. Віднедавна при Львівській ОДА діє Міжвідомча робоча група, яка інспектує заклади на дотримання мораторію.