Головна Політика Управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА спростували 4 найпопулярніші стереотипи про...

Управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА спростували 4 найпопулярніші стереотипи про роботу ЦНАПів на Львівщині

69
0

Центри надання адміністративних послуг часто зустрічаються з критикою з боку громадян. Їх звинувачують у бюрократії, неефективності, чергах та хамському ставленні до відвідувачів. Але чи дійсно все так погано?

Звичайно, в роботі ЦНАПів є певні недоліки. Не всі працівники однаково компетентні та ввічливі, не всі процедури налагоджені ідеально, а черги дійсно іноді трапляються. Проте, важливо пам’ятати, що ЦНАПи – це порівняно нові структури, які розвиваються та точно продовжуватимуть це робити і  в майбутньому.

За останні кілька років робота ЦНАПів значно покращилася:

  • поява електронних черг,
  • онлайн-запис на прийом,
  • можливість подати заявку на отримання послуги онлайн
  • запис на онлайн-консультації

Звичайно, є ще багато чого, що можна зробити для покращення роботи ЦНАПів. Та не варто заперечувати, що за останні роки вони значно просунулися вперед.

Ось деякі з найпоширеніших стереотипів про роботу ЦНАПів та їх спростування:

1 – стереотип : У ЦНАПах завжди великі черги.

Спростування: Це дійсно так було кілька років тому, коли ЦНАПи тільки почали свою роботу. Однак зараз завдяки онлайн-запису та електронним чергам ситуація покращилася.

Значно розвантажили роботу ЦНАПів  українські  сервіси – Портал Дія та застосунок Дія, які дозволяють громадянам  чималу частину адміністративних послуг отримувати  онлайн, не виходячи з дому.

Звичайно, у певні години пік черги все ж можуть виникати, проте вони вже не такі великі, як раніше.

2 – стереотип : Працівники ЦНАПів некомпетентні та хамлять.

Спростування: Це не завжди так. Звичайно, як і в будь-якій іншій установі, трапляються винятки. Проте, більшість працівників ЦНАПів намагаються якнайкраще виконати свою роботу та допомогти людям отримати необхідні їм послуги.

Згідно з результатами оцінки рівня задоволеності у ЦНАП по всій Україні рівень задоволеності відвідувачів сервісом в Центрі (CSI) становить 94,5%, а рівень позитивного ставлення та готовність рекомендувати ЦНАП – 83,1%.

Загалом 82% з 29 738  відвідувачів, що взяли участь в опитуванні, оцінюють сервіс у ЦНАП як “чудовий”!

Львівщина Цифрова сприяє особистісному та професійному розвитку своїх працівників, адже надає можливості відвідувати різноманітні тренінги для працівників ЦНАПів, що дозволять як підвищити рівень їхньої компетенції, так і покращити стан психологічного здоров’я.

3️ – стереотип : У ЦНАПах неможливо отримати послугу з першого разу.

Спростування: Це не є правдою. Звісно, для отримання певних складних послуг може знадобитися подати кілька документів або пройти кілька процедур. Проте, якщо Ви заздалегідь ознайомитеся з інформаційною карткою адміністративної послуги на сайті громади (розділ ЦНАП) або проконсультуєтеся з фахівцями, ймовірність отримання послуги з першого разу дуже висока (близько 99%)

4 – стереотип : ЦНАПи – це марна трата часу та грошей.

Спростування: ЦНАПи дійсно економлять час та гроші громадян. Завдяки їм люди можуть отримати всі необхідні їм послуги в одному місці, не витрачаючи час на ходіння по різних установах.

«Ми постійно працюємо над покращенням роботи центрів  надання адміністративних послуг та робимо все можливе, щоб зробити їх більш зручними, доступними  та відкритими для різних груп населення.

За останні роки ми значно скоротили час очікування у чергах та покращили якість надання послуг і про це говорять рейтинги на дашборді у Мінцифрі. Станом на червень 2024 року індекс споживчої задоволеності ЦНАПів Львівшини становить  97,4%. Це свідчить про те, що переважна більшість клієнтів ЦНАПів Львівщини  задоволені якістю наданих послуг.

Водночас  індекс споживчої лояльності сягає 90,0% . Дані вказують, що більшість опитаних громадян  ЦНАПів готові рекомендувати їхні послуги іншим людям.

Ми прагнемо, щоб кожен відвідувач центру надання адміністративних послуг отримав необхідну йому допомогу швидко, якісно та ввічливо», – зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА Максим Столярчук.

Звичайно, робота ЦНАПів не позбавлена проблем. Та все ж важливо пам’ятати, що вони роблять все можливе, щоб покращити свою роботу та надати громадянами вчасні, якісні послуги.

Більше інформації по дашбордах Мінцифри можна отримати, перейшовши за покликанням https://center.diia.gov.ua/dasbord-iz-rezultatami-ocinki-rivna-zadovolenosti-vidviduvaciv-akistu-adminposlug-v-centrah