У Львівській обласній раді сьогодні, 11 лютого, відбувся «круглий стіл» «Жінки в науці: виклики, досягнення, перспективи» за участі представниць наукових, освітніх закладів та громадських організацій.
Захід був присвячений Міжнародному дню дівчат та жінок у науці і став платформою для обміну досвідом у пошуку ефективних механізмів підтримки жінок у науковій діяльності.
Ініціатор «круглого столу» – міжфракційна депутатська група Львівської обласної ради «Рівні можливості».
«Наука в сучасному суспільстві набуває жіночого обличчя. І до жінок-науковиць сьогодні ставляться набагато ліберальніше, чим це було раніше. Тішить, що на Львівщині і загалом в Україні простежуються позитивні зрушення в напрямку ширшого представлення жінок у науці.
Ми обговорили роль жінок у науці, актуальні виклики та можливості для їхньої професійної реалізації, а також напрацювали рекомендації щодо сприяння гендерній рівності в науковій сфері. Також домовилися про подальшу співпрацю та організацію суспільно важливих спільних заходів», – зазначила голова міжфракційної депутатської групи Соломія Риботицька.
Учасниці своїми виступами охопили два блоки питань:
1. Жінки в науці. Йшлося про: стратегії просування гендерної рівності в науковому середовищі; освітні інструменти, що формують сталість інклюзивних процесів безбар‘єрного суспільства; підтримку молодих науковиць та формування системи менторства на базі ВНЗ в Україні; жінок у правничій науці; жінок та інновації в бібліотечній сфері та музейній діяльності.
2. Жінки в боротьбі за незалежність України. Говорили про: ідею ґендерної рівності як складової національного розвитку українського народу; зародження українського жіночого руху у вільному світі. З доповіддю про жінок-дисиденток на прикладі української поетеси, діячки Української Гельсінської групи Ірини Сеник виступила депутатка Львівської обласної ради Ореслава Хомик.