Приблизно 200 осіб перебувають у місцях тимчасового проживання, що розміщені у Буській, Заболотцівській та Золочівській громадах.
В осередках проживання внутрішньо переміщених осіб провели роз’яснювальну роботу щодо мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Золочівського району.
Приблизно 200 осіб перебувають у місцях тимчасового проживання, що розміщені у Буській, Заболотцівській та Золочівській громадах, куди навідались представники міжвідомчої робочої групи.
В межах візиту у громаду представники Міжвідомчої робочої групи серед іншого також роздали переміщеним особам тематичні брошури. Їх виготовили в рамках реалізації проєкту Львівської ОВА #українською_здолаємо – спрямованого на промоцію вивчення та удосконалення навичок спілкування українською мовою. Брошура містить корисні поради щодо того як легко перейти на спілкування українською мовою, та зазначені типові помилки, які виникають у щоденних розмовах: русизми, плеоназми, активні дієприкметники, вживання відмінків та інше.
Керівники установ наголошують, що відкриті до таких ініціатив і всіляко сприяють переходу на українську мову внутрішньо переміщених осіб.
«Багато з них пережили події, які нам навіть складно уявити. І всі вони як ніхто знають, чому важливо говорити українською. Ми завжди радо долучаємось до таких ініціатив та готові допомагати і сприяти у переході на українську мову», – зазначила керівниця одного з закладів перебування.
«Люди, які пережили окупацію, бомбардування та втратили свої домівки як ніхто знають, що таке «рускій мір» і мають усвідомлювати, що його не можна толерувати в жодному разі! Адже російська – це мова ворога, який нас вбиває! Тому ми всіляко сприяємо та вкотре наголошуємо, чому так важливо переходити на рідну українську мову!», – наголосив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун.