Головна Політика В Жовкві райвиконком — замість райдержадміністрації

В Жовкві райвиконком — замість райдержадміністрації

157
0

Хвиля революційних змін докотилася і до Жовкви. Після Радехова, Сокаля, Стрия, Яворова впав форпост адміністрації й у нашому районному центрі.

Минулого понеділка активісти та громадяни міста, об 11 год. зібрались на віче біля будинку районної ради, аби висловити свою позицію щодо останніх подій в країні та оголосити про припинення діяльності інституту адміністрації в районі.

Насамперед до мітингувальників звернувся голова Жовківської районної ради Тадей Швай. Він закликав присутніх до спокою і висловлення своїх поглядів та вимог мирним шляхом. Очільник ради також наголосив, що всі рішення щодо подальшої діяльності адміністрації буде прийнято на позачерговій сесії. Серед них, зокрема, йтиметься про підпорядкування Народній Раді, створеній у Києві, з подальшою передачею повноважень новій інституції — виконкому. А наразі попрохав не перешкоджати працівникам адміністрації виконувати свої обов’язки до особливого розпорядження.

Надалі слово взяв виконавчий директор Асоціації місцевих рад Жовківщини Костянтин Орловський. У досить емоційному виступі він, на основі останніх подій в країні, зупинившись на головних з них, запитав присутніх, чи підтримують вони створення Народної Ради, заборону Партії регіонів та комуністів. Відповідь була позитивно-ствердною. Після виступу активіста Андрія Умрихіна, сумнівів не було: громада — за зміни, за народовладдя. Лунали вигуки «Банду геть!», «Воля або смерть!», «Слава Україні! — Героям слава!».

На цьому тлі виступ першого заступника голови РДА Тараса Перейми зі словами: «Якщо ви хочете почути мою позицію особисто, то я засуджую насильство, що відбувається в Києві проти мирних демонстрантів, я засуджую дії режиму, всі конфліктні ситуації повинні вирішуватись мирно», — виглядав невпевненно, адже громада вимагала засудити дії президента та провладну партію. Тож вона ринула у приміщення РДА, де оголосила про позицію народу. Мітингувальники хотіли почути керівника адміністрації та його заступника, однак першого президент звільнив ще 31 грудня, а іншого — В. Босого — на місці не виявилось.

Опісля, повернувшись на вулицю, активісти скандували патріотичні гасла, слухали виступ заступника голови районної ради Богдана Юрдиги та заспівали гімн України.

У суспільно-політичне життя громади Жовківщини грядуть зміни, які, сподіваємось, принесуть позитивні бажані висліди.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.

P.S. А напередодні, на стіл голови райради лягла заява про саморозпуск фракції Партії регіонів у Жовківській районній раді. На-томість створено фракцію «Європейське Розточчя», головою якої обрано Василя Кропа. Під заявою підписалося 11 депутатів.