Головна Політика Відбулося засідання 16-ї сесії Жовківської районної ради

Відбулося засідання 16-ї сесії Жовківської районної ради

270
0

На минулому тижні відбулося засідання 16-ї сесії Жовківської районної ради VІІ демократичного скликання. Традиційно свою роботу районні обранці розпочали з Державного гімну України.

Голова районної ради Роман Горбань привітав депутатів, які святкували день народження у міжсесійний період. На порядок денний сесії було внесено 30 питань, які стосуються різних галузей і сфер життєдіяльності нашого району. Заслухавши пропозиції депутатів Зіновія Яворівського, Ігоря Муравського, Богдана Юрдиги, Любові Орищин, Михайла Коваля, Івана Зіньківа, районні обранці внесли додаткові питання і 34 голосами підтримали порядок денний вцілому.

Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Жовківського району за 6 місяців 2017 року доповіла голова Жовківської РДА Надія Щур.

З метою забезпечення необхідних передумов для досягнення позитивних тенденцій в економіці та соціальній сфері, фінансової стабілізації в усіх галузях господарств району, робота  районної державної адміністрації була спрямована на вирішення нагальних проблем територіально-господарського комплексу району.

Промисловий потенціал району представляють 52 підприємства основного кола звітності, найперше це підприємства переробної промисловості.  У звітному періоді 2017 року промисловим комплексом району вироблено та реалізовано 532,8 млн. грн., що на 19,5 % більше, ніж  минулого року.   Щодо реалізації промислової продукції на душу населення, район займає 12 місце в області (4824 грн. на одного мешканця району).

Упродовж звітного періоду з нарощенням обсягів реалізації спрацювали ТзОВ «Галфрост», ТзОВ «Агропобутсервіс».

На підприємствах з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності збільшились обсяги реалізації упродовж звітного періоду на ДП «Рава-Руське лісове господарство», ТзОВ ЛА «Піраміда».

У галузі металообробного виробництва стабільно та з нарощенням обсягів реалізації працюють ДП «Ен Джі Метал Україна», ТзОВ «Гульдманн-Україна», ТзОВ «АКО Індастріс», ТзОВ «Технокап УА».

На ТзОВ «Технокап УА» збільшено експортні поставки продукції (кришки euro-swift) з 30 % до 50 % до загальних поставок продукції підприємством.

ТзОВ «Агродерев» запустило нову технологічну лінію з виробництва шпону з дуба, додатково створено 50 нових робочих місць.

Чимало уваги акцентовано ремонту доріг у районі. У І півріччі 2017 року роботи на автодорогах загального  користування району проводилися  відповідно до умов договорів і в межах виділеного фінансування,  виключно до контрактів, укладених між замовником Службою автомобільних доріг у Львівській області та підрядними організаціями. Проведено ремонти доріг підприємствами:

філія «Жовківська ДЕД»:

— Миколаїв-Городок-Жовква-Кам´янка Бузька-Бібрка (ямковий ремонт, вирубування порослі, прибирання, профілювання узбіч) — 1579 тис. грн,

— Червоноград-Рава-Руська — 69 тис. грн.

ПП “Рома”:

Поточний дрібний ремонт (експлуатаційне утримання):

  1. Немирів-Добросин — 0,65 км –— 902 тис. грн.
  2. Рава-Руська-Магерів — 2,2 км — 3364 тис. грн.
  3. Боянець-Купичволя — 1,5 км — 4273 тис. грн.
  4. Любеля-Крехів (с. Добросин) — 1,3 км — 3749 тис. грн.

Всього покладено асфальту — 5,7 км — 12300 тис. грн.

Експлуатаційне утримання доріг:

  1. У межах Жовківського району — 1095 тис. грн.
  2. М09 Львів-Рава-Руська — 1295 тис. грн.

Місцевими радами району проведено капітальний та поточний ремонти комунальних доріг на 7,1 млн. грн.

Депутат Ігор    Михняк висловив стурбова-ність від громади Кунина незадовільним станом дороги Добросин-Кунин.

Доповідач зупинилась на позитивних напрацюваннях чи не у кожній галузі життя району, проаналізувала і проблемні питання та шляхи їх вирішення. Надія Щур подякувала усім головам місцевих рад, депутатам, керівникам і громадам за спільну роботу і розуміння.

Про внесення змін до районного бюджету Жовківського району на 2017 рік доповіла начальник фінансового управління Жовківської РДА Галина Вус.

За рахунок перевиконання доходів за 8 місяців у сумі 6939100,0 грн. збільшено видатки на установи освіти — 3414100,0 грн., з яких на заробітну плату з нарахуваннями для установ освіти та фізкультури і спорту — 988700,0 грн., харчування у закладах освіти — 250000,0 грн., енергоносії — 929000,0 грн.;  установи охорони здоров’я — 1280000,00 грн., з яких 1000000,0 грн. на заробітну плату та 50000,00 грн. на безкоштовні ліки, медикаменти — 50000,0 грн.;  утримання районної ради — 200000,0 грн. з яких заробітна плата та нарахування на неї — 200000,0 грн.;   допомоги за розпорядженнями голови райради та голови райдержадміністрації — 100000,0 грн.; адресну допомогу — 70000,0 грн.; програму підтримки сімей загиблих пожежників-рятувальників — 30000,0 грн.; компенсації фізичним особам — 50000,0 грн.; програму сільського господарства — 120000,0 грн.;   підтримка газети «Відродження» — 80000,0 грн.; програму райвійськкомату — 10000,0 грн.; культури — 1285000,0 грн., з яких на заробітну плату з нарахуваннями – 1210000,0 грн., місцеву пожежну охорону — 300000,0 грн.

Депутати районної ради внесли зміни до Програм «Одноразова матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам згідно з розпоряджень голови Жовківської РДА на 2017 рік»; «Одноразова матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам, згідно з розпорядженнями голови Жовківської райради; до районної цільової програми відділу культури і туризму; «Діти Жовківщини». Районні обранці заслухали керівників про стан готовності закладів освіти, культури, медицини, житлово-комунального та дорожнього господарства Жовківського району до роботи в осінньо-зимовий період 2017- 2018 років.

Про роботу Червоноградської місцевої прокуратури і Жовківського відділення полі-
ції Кам’янка-Бузького ВП ГУНП поінформували керівник Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук і в. о. начальника Жовківського відділення поліції Тарас Дзвоник. До керівників правоохоронних органів запитання, щоправда особистого характеру, завжди і цього разу теж були в депутата Богдана Савки.

Заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук доповіла про створення робочої групи з метою належного вшанування героїв Майдану і героїв АТО. Таку ініціативу депутати підтримали одноголосно. Відповідно до прийнятого рішення сесії районної ради, 30 травня проголошено Днем пам’яті трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Чимало розглянутих питань стосувалися затвердження технічної документації з визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надаються в користування на умовах  оренди.

Депутати дуже хотіли заслухати інформацію щодо електропостачання на території Жовківського району. Проте начальник Жовківського РЕМу ПрАТ «Львівобленерго» Володимир Дончик не прийшов на засідання. Тому вирішено заслухати це питання на нас-тупній сесії.

Обранці районної ради прийняли звернення до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова про діяльність і незменшення чисельності працівників поліції. Стурбовані депутати і курсуванням приміського маршруту «Львів-Жовква» № 151 лише до АС-2 у м. Львові, що створює незручності із добиранням для пасажирів. Тому проголосували за звернення до голови Львівської ОДА Олега Синютки і мера Львова Андрія Садового з проханням  продовжити маршрут у центр Львова.

Загалом районні депутати працювали виважено і конструктивно, тому оперативно розглянули вагомий перелік питань і прийняли відповідні рішення.

Уляна Лащівська.