Головна Політика У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі майже 1400...

У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі майже 1400 гектарів

157
0

У Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі підбили підсумки роботи за 2021 рік, а також розповіли про подальші плани.

Отже, торік вдалось реалізувати майже 700 тис. штук сіянців на суму майже 3 млн грн. Також того року переробили 79 тонн лісонасіннєвої сировини, з якої отримали майже 2 тони якісного насіння.

Підприємство упродовж 2021 року сплатило до бюджетів усіх рівнів 2 млн 859 тис. грн податків та зборів (обов’язкових платежів). Це  на  147,1% більше ніж у 2020 році. До  бюджету Львівщини сплатили 864 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата зросла до 12 511 грн.

«Державні лісгоспи – донори бюджетів. Так, лісівники Львівщини сплачують щодня понад 1,5 млн гривень податків та інших обов’язкових платежів. А це – заробітні плати лікарям, вчителям, соціальним працівникам, пенсії, видатки на оборону України», – зазначає начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека.

Загалом лісівники Львівщини у 2021 році висадили понад 8 млн дерев. Зокрема, у межах екологічної  ініціативи Президента «Зелена країна» – 3,5 млн сіянців.

У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі 1362,8 га. У межах реалізації програми Президента “Зелена країна” на весну 2022 року заплановано висадження 3,7 мільйона дерев. До слова, прослідкувати хід реалізації програми «Зелена країна», а також взяти в ній участь можна на сайті https://zelenakraina.gov.ua/.

Нагадаємо, що торік у вересні відбулось відкриття інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Про це пресслужба  Львівської ОДА писала раніше.

Комплекс функціонує на базі ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», яке застосовує сучасні технології в лісовому насінництві. Проєкт реалізували у співпраці з Львівською обласною державною адміністрацією і Львівською обласною радою за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Міндовкілля України.