Головна Політика За кого голосувала Жовківщина на виборах до Верховної Ради України при найнижчій...

За кого голосувала Жовківщина на виборах до Верховної Ради України при найнижчій явці

525
0

За найнижчої відвідуваності

Минулої неділі Україна знову обирала. Цього разу — депутатів до Верховної Ради. Дочасно. За місця у парламенті змагались 22 політичні сили та 3084 кандидати у мажоритарних округах. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84 %, до речі, найнижча в історії українських виборів до Ради.

Станом на 10:45 год. 24 липня Центральна виборча комісія опрацювала 99,39 % електронних протоколів. За даними сайту ЦВК,  партія «Слуга народу» набирає 43,17 % голосів, «Опозиційна платформа — За життя» — 13,01%, «Батьківщина» — 8,18 %, «Європейська солідарність» — 8,11 % і «Голос» — 5,83 %.

А жовківчани голосували за своїх…

На виборчій дільниці № 460469, що у Жовкві на вулиці Дорошенка 122 виборчого округу з виборів до Верховної Ради України, скористалися своїм правом голосу 1156 громадян з 2190 зареєстрованих, що становить 52,7 %.

Зі слів голови комісії Уляни Канцір, на щастя, серед виборців, що проголосували, порушників виборчого законодавства не було.

270 із тих, що проголосували, віддали свій голос за відомого у нас в районі Романа Демчину, директора ПП «Рома». Трішки менше прихильників, як виявилось, було на цій дільниці у районного депутата жовківчанина Ігоря Муравського. Ймовірний переможець «мажоритарки» в нашому окрузі Павло Бакунець з Яворівщини на цій дільниці отримав голоси 14 прихильників.

Лідером за кількістю голосів за партійними списками став тут «Голос» (281), 262 виборців підтримали президентську партію «Слуга народу», а за «Європейську солідарність» проголосували 216.

Своїми враженнями охоче ділилися учасники виборчого процесу й на інших дільницях міст та сіл району.

Остап ЛОСОБИК, голова дільничної комісії (Жовква): «Я вже неодноразово брав участь у роботі дільничних комісій. Та й головою є не вперше. Цьогорічні позачергові парламентські вибори проходять, як на мене,  тихо, спокійно. До речі, це відмітили й спостерігачі з Канади, що прибули на дільницю.

Явка ж виборців — досить низька. Можливо, це пов’язано із літньою гарячою порою, часом відпусток».

Ірина ЦЮПКА, голова дільничної комісії (Куликів): «Якщо порівнювати з президентськими виборами, то сьогодні на дільниці, як
і всюди по країні, людей значно менше. Висновок один: виборець підійшов досить пасивно до свого майбутнього. І розчарування, і час відпусток зіграли не на користь виборчого процесу.

Гадаю, нелегко було визначитись й представникам старшого покоління. Багато людей, передбачаю, віддадуть свої голоси не за певних осіб, а за партії. У результаті ризикують бути не обраними до парламенту дійсно ті люди, які зробили чимало корисного для того чи іншого округу. Напевно, у виборче  законодавство треба вносити зміни».

Ярина ЛОТИШ, голова дільничної комісії (Великий Дорошів): «Участь у роботі дільничних комісій беру не вперше. Була і членом, і секретарем. Нагода випала стати і головою. Скажу відверто — це досить  нелегко. Занадто багато перевірок. Тобто дуже ретельно представники мажоритарників  перевіряли перебіг вибочого процесу.

Думаю, що літо — не найкраща пора для виборів…».

Руслана КОЗАКЕВИЧ, голова дільничної комісії (Костеїв): «Голосування на дільниці проходить досить спокійно. Прикро, що виборці не є активними. Але цьому є логічне пояснення. Літо — пора відпусток. Другий чинник — забагато виборчих процесів на один рік. Люди повинні йти на вибори, як на свято. Цьогоріч воно стало буденністю».

Галина КАСІЯНЧУК, член дільничної комісії (Мервичі): «У виборчому процесі беру участь перший раз. На нашій дільниці право голосу мають 930 виборців. Це середня виборча дільниця. На 18.00 проголосувало 40 відсотків і переважно старше покоління.

А взагалі я — оптиміст. Тому й вірю, що позитивні зміни в державі таки будуть. Адже ми маємо молодого, активного президента, йому на допомогу, сподіваюся, прийдуть такі ж  парламентарі.

Як і усі українці, хочу, щоб наша держава процвітала, хочу для нас європейського майбутнього. З такими прцьовитими людьми ми варті розквіту, а не занепаду».

P.S. Станом на вчора, 12.00 год., коли завершувалась верстка номера, підрахунок голосів на 122 окрузі ще тривав.

Із дванадцяти округів Львівщини — в дев’яти на сто відсотків пораховані електронні протоколи з результатами голосування.

На час підрахунку 99,51 % голосів у 122 окрузі лідером є Павло Бакунець (партія «Об’єдання Самопоміч» — 14,89 %). У Віталія Андрейка (партія «Голос» — 13,67 %).

Надія БАЙБУЛА,

Зоряна ГУМНИЦЬКА