Головна Політика Забезпечення ВПО житлом та нові робочі місця для усіх жителів Львівщини: актуальні...

Забезпечення ВПО житлом та нові робочі місця для усіх жителів Львівщини: актуальні цифри станом на сьогодні

193
0

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що зараз формують додатковий перелік гуртожитків, які включать у Програму реалізації інфраструктурних проєктів у Львівській області. У межах цієї програми на Львівщині уже ремонтують 14 гуртожитків закладів професійно-технічної освіти. Там поселять понад тисячу вимушених переселенців.

На реалізацію Програми в обласному бюджеті передбачили майже 54 мільйони гривень.

Також він зазначив, що спільно з територіальними громадами та забудовниками нарахували 86 житлових будинків із можливістю викупу 1858 квартир (як введені в експлуатацію, так і ті, які введуть невдовзі).

«Цей перелік подамо на розгляд уряду. Відповідно до Постанови Кабміну №495 для викупу готового житла є конкретні вимоги, які стосуються вартості та придатності житла для проживання.  Житло надаватимуть безкоштовно у тимчасове користування на термін до одного року. Також буде можливість продовжити час перебування, якщо не вдалось знайти інше місце проживання. Першочергове право на помешкання мають багатодітні сім’ї та сім’ї з дітьми, вагітні жінки, особи, які втратили працездатність, та пенсіонери»,  – розповів Максим Козицький.

Уже понад 1 тисяча осіб проживає у трьох модульних містечках у Львові. Ще 40 ВПО отримали помешкання в модульному містечку у Львівському районі. Поки що тут відкрили тільки перший квартал.

Наразі триває облаштування трьох модульних будинків для проживання 250 осіб у Львові, Дрогобицькому та Яворівському районах.

Також проводять підготовчі роботи для спорудження модульних містечок на 800 людей у Стрийському, Червоноградському та Дрогобицькому районах.

«Зводити модульні містечка, проводити ремонт та забезпечувати базовим та необхідним заклади, у яких проживають ВПО, допомагають уряди та міжнародні фонди. Також дякую усім небайдужим місцевим жителям, які допомагають людям, яким пощастило менше»,   наголосив очільник області.