Головна Політика Загроза ракетного удару та допомога ВПО: головне за добу у Львівській області

Загроза ракетного удару та допомога ВПО: головне за добу у Львівській області

104
0

Один раз сирени сповіщали про повітряну тривогу – 23 березня о 09:09. Була загроза ракетного удару з МіГ-31 з території білорусі. Небезпека не справдилась. На Львівщині спокійно.

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. За його словами, евакуаційними потягами зі зон активних бойових дій у Львівську область приїхали ще 40 людей.

До Перемишля з нашої області потягами вирушила 1141 особа.

Також, з 1 квітня подати документи на виїзд водіїв призовного віку, які возять гуманітарну допомогу з-за кордону, можна буде лише з використанням е-підпису. Наразі триває перехідний період. Як отримати електронний цифровий підпис та підписати документи можна дізнатись за посиланням.

Юридичні особи на Львівщині, приміщення яких використовують для проживання ВПО, отримують електроенергію за ціною як для побутових споживачів. За лютий вони сплатили 1 млн грн за спожиту електроенергію. За комерційною ціною вартість становила б 3,3 млн грн. Вдалось зекономити 2,3 млн грн і спрямувати ці кошти на виплату зарплат працівникам та розвиток підприємництва. Забезпечення електроенергії для юридичних осіб за ціною як для побутових споживачів ініціювали Львівська ОВА і «Львівенергозбут» на підставі Закону України «Про ринок електричної енергії».

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі відкрили лабораторію молекулярно-генетичних досліджень. Це новий підрозділ, у якому виконуватимуть імуно-генетичні обстеження пацієнтів до та після трансплантації, а також дітей, у яких діагностували злоякісні захворювання кровотворної та лімфоїдної тканини. Докладніше – тут.

На Дрогобиччині у селі Унятичі та у 5 кілометровій зоні довкола запровадили карантинні обмеження через те, що виявили сказ у собаки. Триватиме карантин до 22 травня, якщо не буде нових випадків захворювання. Таке рішення ухвалили на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дрогобицькій РВА.

У Яворівській громаді створили Центр підтримки Захисників та Захисниць, родин загиблих/померлих Героїв України. Тут надаватимуть інформаційно-консультативну підтримку щодо захисту прав і основоположних свобод наших захисників та захисниць, поранених, зниклих безвісти та полонених, а також родин Героїв Небесної Сотні.

  • Адреса Центру – Яворів, вулиця Львівська, 10.
  • Години та дні роботи: від 9:00 до 18:00, з понеділка по п’ятницю.
  • Номер телефону: 098 379 2602

На Червоноградщині продовжили ремонтні роботи на ділянці дороги Т-14-04 в межах міста Белз. Червоноград – Рава-Руська – це одна з чотирьох доріг, які ремонтують в межах міжнародного проєкту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні».

Представники японської неурядової організації «Peace Winds Japan» та благодійного фонду «Право на захист» передали гуманітарну допомогу у Стрий. Продуктові набори отримали понад 50 ВПО, які проживають у гуртожитку одного з училищ міста. Ближче до Великодня благодійні організації передадуть ще 400 продуктових наборів жителям Стрийської громади, які перебувають у складних життєвих обставинах.