Головна Політика Завершити процес декомунізації та провести заходи з «деколонізації» територіальні громади Львівщини закликають...

Завершити процес декомунізації та провести заходи з «деколонізації» територіальні громади Львівщини закликають депутати обласної ради

70
0

Львівська обласна рада скерує до територіальних громад області звернення щодо завершення проведення інвентаризації та демонтажу символів, пов’язаних з радянським періодом.

Відповідне рішення прийняла комісія з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради сьогодні, 2 травня.

«Ми рекомендуємо нашим громадам переглянути наявність радянських символів на своїх територіях та завершити процес очищення від радянського минулого. Також плануємо звернутися до Міністерства культури з пропозицією спростити процедуру зняття з обліку пам’ятників та виключення їх з реєстру. Маємо позбутися символів радянщини назавжди», – наголосив Святослав Шеремета.

Також члени постійної комісії Львівської обласної ради закликають громади провести процес «деколонізації» (дерусифікації). Йдеться про перейменування вулиць, площ та інших об`єктів, назви яких пов’язані з державою-агресором: про імена російських діячів, що жодним чином не були пов’язані зі населеним пунктом, Львівською областю, а часто й Україною, а також про географічні назви, пов’язані з росією та республіками колишнього СРСР. Ці назви не мали жодного змістового навантаження, а були частиною політики зросійщення України.

Також, на думку депутатів, слід позбутися меморіалів та пам’ятних місць, що символізують тоталітарний радянський режим.