Головна Соціальне життя Нова мобілізаційна хвиля на Жовківщині

Нова мобілізаційна хвиля на Жовківщині

340
0

Минулого четверга в сесійній залі районної ради відбулось засідання голів місцевих рад із питань мобілізації населення та призову військовозобов’язаних. Нові закони ВРУ та постанови Кабінету Міністрів поставили завдання перед місцевою владою – провести нову хвилю мобілізації до лав Збройних Сил України.

Перед головами виступав обласний військовий комісар О. Тіщенко, який розповів те, що вимагається на цей час від місцевої влади, які дії повинні проводити військові обліковці, відповідно до чинного законодавства. Комісар закликав сільських голів організовувати пункти збору та доправляти військовозобов’язаних до військкоматів для проходження комісії. Розповів про важкі реалії на Сході та закликав до максимальної організованості, адже, як він сказав: «Якщо ми не зупинимо ворога там, то і не зупинимо тут. Шановні голови, хочу, аби ви донесли до відома громадян інформацію щодо мобілізації. Відповідно до розпоряджень Президента та чинного законодавства, за мобілізацію відповідаєте ви (органи місцевого самоврядування), а військовий комісар лише допомагає в цьому. Хочу наголосити і на тому, що на тих, хто ухилятиметься від військових зобов’язань, чекають адміністративна та кримінальна відповідальністі. Всі ми добре розуміємо, що війна — це важке лихоліття. Там, на Сході, зараз реальна війна. Росіяни хочуть нас залякати посиленням обстрілів, аби народ боявся мобілізації. Ми повинні організовуватись і захищати нашу землю від ворога, до чого я закликаю усіх!» Обласний офіцер представив усім нового виконувача обов’язків військового комісара на Жовківщині – старшого офіцера мобілізаційного відділу Олександра Петровича Велюру.

На засіданні військові надали інформацію щодо плану мобілізації. Попередній військовий комісар району розповів про невтішні реалії теперішньої мобілізації на Жовківщині. Заявив про часті ухиляння від прийому повісток, велику кількість непридатних за станом здоров’я (80 %) та наголосив, що кожен випадок буде детально вивчений, а усі винні покарані, згідно із законом.

Віталій СЛУКА.