Головна Соціальне життя Підвищення пенсійних виплат

Підвищення пенсійних виплат

389
0

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати).

Законом, зокрема, передбачено  підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати  з 1 вересня 2015 року (встановити з 01.09.2015 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність – 1074 грн.).

Відповідно підвищаться всі  складові тих виплат, які розраховують із розміру мінімальної пенсії: доплати за понаднормативний стаж, надбавки учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тощо. Наприклад, для пенсіонерів-шахтарів розмір пенсії зросте приблизно на 380 грн. і становитиме 3222 грн. (1074,00 х 3). Також на 13% збільшиться мінімальна пенсійна виплата в разі втрати годувальника. А мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника з числа військовослужбовців становитиме 2148 грн. проти 1890 грн.

При цьому розмір підвищення для більшості пенсіонерів буде індивідуальним і залежатиме від стажу та обсягу заробітної плати, з якої його розраховували. Наприклад, якщо пенсіонери мають пенсію, розмір якої вищий за мінімальний і понаднормативний стаж, то вони отримають відповідну доплату у вигляді певного відсотка від мінімальної пенсії. Якщо раніше цей відсоток становив 9,46, то нині він зросте до 10,74 грн. за кожен рік понаднормативного стажу.

У жовтні місяці, починаючи з 4 числа, кожен пенсіонер у свій день виплати одержить пенсію за жовтень у повному перерахованому розмірі та доплату за вересень.

Види виплат, які будуть збільшені у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму:

— мінімальна пенсія за віком;

— мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасника бойових дій;

— мінімальна пенсійна виплата інвалідам ЧАЕС;

—  мінімальна пенсія шахтарям;

— мінімальна пенсія «військових» пенсіонерів;

 — пенсія за особливі заслуги перед Україною;

— підвищення ветеранам війни та членам їх сімей;

— підвищення жертвам нациських переслідувань;

 —  надбавка донорам;

 —  державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни .

Г. Скоропад, заступник начальника управління.