Головна Соціальне життя Про реалізацію проекту «Рука допомоги» на Львівщині

Про реалізацію проекту «Рука допомоги» на Львівщині

397
0

Упродовж січня-липня 966 жителів Львівщини стали учасниками проекту «Рука допомоги», із них 399 працевлаштували, 38 осіб взяли участь у громадських роботах, 92 особи з числа малозабезпечених чи вимушено переміщених осіб отримали позитивне рішення про надання безвідсоткової фінансової допомоги для відкриття власної справи, а 13 суб’єктів господарської діяльності скористаються державним мікрокредитом для розширення бізнесу.

«Фактично експеримент дає шанс пасивним отри-мувачам державної допомоги позбутися залежності від соціальних виплат і заробляти на життя самотужки. Варіантів для цього є достатньо, — розповів директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. — Можна просто знайти за допомогою служби зайнятості прийнятну роботу як на постійній, так і тимчасовій основі та, як найманий працівник, отримувати гідну зарплату. А ті, хто виношує ідею про самостійне господарювання, мають змогу реалізувати підприємницькі наміри. Фахівці центрів зайнятості допоможуть їм скласти бізнес-план, скерують на відповідні курси з основ ведення бізнесу, забезпечать необхідний консультаційний супровід. І найголовніше: учасники проекту можуть скористатися стартовим капіталом — безвідсотковою поворотною фінансовою допомогою для придбання техні-ки чи матеріалів, необхідних для започаткування власної справи, що надається терміном на три роки і складає 40 прожиткових мінімумів, тобто 70480 грн.».

Як інформують у центрі зайнятості кошти у формі оплати рахунків за закупівлю потрібного обладнання виплачуються після того, як учасник експерименту успішно захистить перед членами комісії, що функціонує при Львівській облдержадміністрації, свій бізнес-план. При цьому поверненню підлягає не весь кредит, а тільки різниця між отриманою допомогою та сумою сплачених упродовж трьох років податків. А якщо початкуючий підприємець забезпечить роботою двох малозабезпечених осіб, вимушених переселенців або учасників АТО, тоді кошти взагалі не доведеться повертати, бо сума сплачених податків буде більшою, аніж розмір отриманого мікрокредиту.

На виконання постанови КМУ “Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб” від 02 грудня 2015 року № 1154 з метою залучення до проекту непрацюючих працездатних осіб, з числа малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб у частині отримання фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу, УСЗН Жовківської РДА та Жовківською філією Львівського обласного центру зайнятості проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота.

Станом на даний час на Жовківщині виявили бажання взяти участь у пілотному проекті «Рука допомоги» 59 осіб, у тому числі з метою працевлаштування — 29 осіб, отримання фінансової допомоги на започаткування власної справи — 3 осіб.

Учасникам Пілотного процесу, які виявили започаткувати власний бізнес забезпечується постійний супровід у частині формування бізнес-плану, сприянні у вирішенні проблемних питань.

На території Жовківського району і надалі проводитиметься всебічна робота серед непрацюючих працездатних осіб, з числа малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб та підприємців (які працевлаштують на новостворене робоче місце не менше двох осіб із числа малозабезпечених, ВПО, або учасників АТО) із метою їх залучення до Пілотного проекту.

Зазначимо, проект “Рука допомоги” втілюється Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку.

За більш детальною інформацію звертатись в управління соціального захисту населення Жовківської РДА (3 поверх, над “Рукавичкою”,  тел. 21-309).

 І. ГУМЕНЮК,

начальник управління соцзахисту

Жовківської РДА