Головна Соціальне життя Ремонт вул. Б. Хмельницького — питання номер один для Жовкви

Ремонт вул. Б. Хмельницького — питання номер один для Жовкви

407
0

За п’ять останніх років вулиця Б. Хмельницького у Жовкві стала притчею во язицех і досі нерозв’язаним Гордієвим вузлом. У 2009 році жовків’яни раділи початку її ремонту. До сьогоднішнього дня ремонтні роботи так і не завершені. Мешканці вулиці, яким найбільше надокучає така ситуація,  і бідкаються, і кивають на безгосподарність міської влади. Цією дорогою відмовляються їхати власники автівок, оминає її й громадський транспорт. Ремонт вул. Б. Хмельницького розвантажив би центральну частину міста. Минає рік за роком, а вулиця стала довгобудом. Цьогоріч на ній  не було чути навіть стукоту молотка, а не те що техніки.

Проте дивує дещо інша ситуація. Якщо впродовж трьох років не було фінансових призначень на ремонт вул. Б. Хмельницького, то цього року цим вже аж ніяк не мотивувати  причину зволікання із ремонтними роботами. Починаючи з квітня, на дану вулицю надходили кошти. Але до їх використання так ніхто і не приступив. Та й документація, виявляється,  ще не готова. А чи будуть виділятися кошти на ремонт вулиці наступного року?  І куди скерують невикористані призначення? З такими запитаннями ми звернулися до голови Жовківської районної ради Тадея Івановича Швая.

Тадей  Швай — голова Жовківської районної ради:

— Найперше, треба мати бажання робити. Без нього вулицю Богдана Хмельницького ніхто не зробить. У 2010 р. були виділені кошти на ремонт даної дороги на суму
3 млн. грн. І, на жаль, повернуті назад в обласний бюджет.

Коли я став головою районної ради 7 грудня 2010 р., то у наступному році прохав гроші на ремонт вул. Б. Хмельницького. Мене практично вигнали з кабінету, бо сказали, що отримуємо і потім повертаємо, а  згодом знову просимо. Міський голова прокоментував у газеті, що він не буде робити вулиці, бо хтось там щось недоробив. Але ж кожен має відповідати за свої недоліки. Він, як міський голова, має зробити вулицю, бо це не для нього, а для людей, які там проживають. Від голови міста Жовкви неодноразово надходили листи-прохання про виділення коштів на ремонт.

У 2013 році нам вдалося вирішити питання про поступлення грошових надходжень на даний об’єкт у 2014 році. Починаючи з 24 квітня нинішнього року, кошти надходили у Жовківську міську раду. Так, наприкінці серпня уже надійшло 533 тис. грн. на вул. Б. Хмельницького. Усе зафіксовано документально. Кошти надходили  до 15 грудня.

У червні ми звернулися до міського голови Жовкви із трьома питаннями. Перше — ремонт вул. Б. Хмельницького, друге — наведення порядку на ринку, третє — відновлення пам’ятника жертвам репресій, що біля мерії. Нас поінформували, що пам’ятник і вулицю почнуть робити у серпні. Нині дещо впорядковано на ринку, у грудні розпочато ремонт пам’ятника. А от до вул. Б. Хмельницького так ніхто і не приступав. Є загроза, що тих 856,3 тис. грн., можливо, будуть втрачені. Згідно зі законом, їх треба повернути назад в обласний бюджет, тому що за рік немає жодного акту виконаних робіт. Я розмовляв із керівниками департаменту, які займаються ремонтами доріг, і вони сказали, що ті кошти навряд чи повернуть. У цьому полягає і найбільша загроза, що їх не використано. Дай Бог, щоб цього не сталося, і їх все ж таки скерують на ремонт вулиці-довгобуда у 2015 році.

Вважаю, якщо є якісь зловживання попереднього міського голови, то він за це і відповідатиме. Хто заважав за чотири роки викликати фінансову інспекцію, навести порядок і приступати до роботи? І що це означає, якщо будуть наступні мери, то ніхто не робитиме вулиці? Це нонсенс… Прийшов, продовжуй ремонт далі — за те, що зробив, за те й відповідай. А за те, що не робив, — відповість інший.

Не можна казати, що я не робитиму вулицю, бо до того хтось щось не так наробив. Друге  — не можна заявляти, що на цю вулицю хтось спеціально дає гроші, а на інші — ні. Кошти виділили на всі вулиці,  зокрема і на Б. Хмельницького за проханням  міської ради. Сам мер просив не більше мільйона гривень, щоб не проводити тендер, і  ми це погодили.

Скажіть, чи не можна було зробити цьогоріч два тротуари, щоб людям було зручно ходити. Це ж реально здійснити. У мене складається враження, що цю вулицю просто не хотіли робити. Нині туди не може заїхати швидка, і це, звичайно, страшно. Невже це не питання номер один для Жовкви? Гадаю, що з квітня, коли почали надходити кошти, до грудня документацію можна було зробити. Вважаю, що це просто небажання працювати. Як житель м Жовкви і голова районної ради, шкодую, що кошти на ремонт вул. Б. Хмельницького були виділені, а нічого не зроблено. Якщо боятися, то навіщо було йти на посаду мера, це ж не сидіти й отримувати зарплату. Якщо щось робити, то треба підписувати, а якщо підписувати, то за це треба відповідати. А не заявляти, що мене кудись штовхають.

Вулицю однозначно  треба зробити. Рік завершився. І чи повернуть ці виділені кошти з обласного бюджету — невідомо. Дай, Боже, щоб у 2015 р. все ж вулицю почали ремонтувати. На сьогоднішній день дуже несерйозно, що ще не готова документація. Вулицю Б. Хмельницького, безумовно, треба завершити.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.