Головна Соціальне життя Співпраця задля блага людей

Співпраця задля блага людей

818
0

Жовківський районний центр зайнятості користується все більшою довірою жовків’ян та мешканців нашого району. Послуги підвищують конкурентоспроможність шукачів роботи та економлять час та кошти роботодавцям.

Сьогодні Жовківська районна служба зайнятості, очолювана директором Миколою Дмитровичем Кришталюком, є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, яка на безоплатній основі надає послуги з пошуку потрібної роботи та підбору персоналу, а також соціальні послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, здійснює виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою роботи.

Насамперед слід сказати, що, переступивши поріг центру зайнятості, кожен відвідувач отримає необхідну інформацію у адміністраторів залу, котрі ознайомлюють з переліком актуальних і перспективних вакансій, графіками проведення навчання, різноманітних заходів, які організовують у центрі зайнятості, допоможуть зорієнтуватись в інформації, що міститься на стендах, у банкоматі вакансій, на комп’ютерах вільного доступу та при потребі скерують до фахівця.

Розв’язувати проблеми зайнятості населення в нашому районі допомагають спеціалісти районного центру зайнятості. Злагоджений колектив — це 21 фахівець, котрий працює у чотирьох відділах.

Якщо трішки ширше про них говорити, то відділ організації працевлаштування населення на чолі із з Оксаною Нежид займається сприянням зайнятості населення нашого району. Спеціалісти цього відділу допомагають клієнтам вирішити не лише проблему працевлаштування, але і здолати життєвий стрес, психологічну напругу, отримані в результаті втрати місця роботи. І для кожного знаходяться шляхи вирішення складних ситуацій.

Не менш важливий відділ активної підтримки безробітних. Функцією відділу є допомога в працевлаштуванні через активні заходи. Тобто, якщо людина не може знайти роботу, їй запропонують пройти професійне навчання або підвищити кваліфікацію, влаштовують семінари, тренінги тощо (вибір спеціальностей більш, ніж достатній). Вагому роботу у цьому напрямку виконує Оксана Стахів разом із фахівцями цього відділу.

Спеціалісти центру разом із Ольгою Крупкою у відділі взаємодії з роботодавцями працюють із підприємствами, організаціями, установами нашого району. Формування актуальної бази вакансій, сприяння в підборі персоналу за замовленням роботодавців, проведення громадських робіт — це неповний перелік завдань відділу.  А от відділ бухгалтерського обліку, де начальником Уляна Шелудченкова, займається організацією фінансової роботи центру зайнятості, нарахуванням і виплатами матеріального забезпечення безробітним.

У Жовківському центрі зайнятості сформований дійсно професійний колектив. Це грамотні, енергійні фахівці з вищою освітою, яким притаманна висока культура обслуговування клієнтів служби, уважне ставлення до потреб кожної людини.  Їхня праця нерозривно пов’язана з добротою, чуйністю та щедрістю душі, адже за кожним напрямком роботи — конкретні людські долі, добробут в родинах, злагода в суспільстві.

Фахівці центру зайнятості пос-тійно вдосконалюють свою роботу, підвищують ефективність надання послуг. Наприклад, налагоджені взаємовідносини фахівців служби із роботодавцями допомагають вирішенню основного завдання центру зайнятості – сприянню працевлаштування безробітних осіб. Щоразу більше підприємств стають постійними клієнтами й надійними соціальними партнерами ЦЗ.

Знаємо, що важливою складовою успіху діяльності будь-якого підприємства чи організації є якісно підібраний персонал. Тому професійний відбір на замовлення роботодавця з використанням психодіагностичних  методик, за допомогою яких можна визначити  професійну спрямованість, рівень розвитку технічного мислення, оперативність, інтелект, емоційно-психологічну стійкість та інші якості претендентів на посаду,  дає  змогу фахово підібрати персонал. З цього приводу фахівці служби зайнятості нададуть інформацію про професійно-кваліфікаційний склад безробітних та ознайомлять з резюме претендентів на роботу. Активно впроваджується нова форма роботи – запис відеорезюме, розміщення його на сайті служби зайнятості та  на сайтах ринкоутворюючих підприємств.

Служба зайнятості пропонує роботодавцям різні форми співпраці щодо сприяння в підборі персоналу. Зокрема організацію та проведення ярмарків вакансій, днів кар’єри, днів відкритих дверей центру зайнятості, круглих столів. Під час таких заходів можливе особисте спілкування з претендентами на роботу, що допомагає підібрати як досвідчених фахівців, так і молодих спеціалістів.

Є й підбір персоналу для виконання різних видів тимчасових робіт. Це оплачувані роботи, що відповідають потребам певної територіальної громади. Вони здійснюються для тимчасової матеріальної підтримки безробітних осіб і виконуються ними на добровільних засадах. Фінансування робіт тимчасового характеру здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших, не заборонених законодавством джерел.

Окрім того, у центрі зайнятості зареєстрованим безробітним можна пройти  професійне навчання — професійну підготовку, перепідго-товку та підвищення кваліфікації за конкурентоспроможними на ринку праці професіями,  стажування та індивідуальне навчання безпосередньо на робочому місці у роботодавця. Оплата навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, компенсуються витрати за проїзд від місця проживання до навчального закладу.

Запропонують охочим й зовсім нову послугу – реалізацію механізму підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями — кухаря і зварювальника. Неформальне професійне навчання дає змогу визнати рівень робітничої кваліфікації людини, незалежно від способу її отримання, та підтвердити її на засіданні комісії, яка здійснює оцінювання за анкетою самооцінювання та критеріями оцінювання, видає документ установленого зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання.

Цікава інформація для тих, хто перебуває у трудових відносинах або не є безробітним центру зайнятості. Якщо особі  виповнилося 45 років й страховий стаж становить не менше 15 років, отриманий рівень освіти – професійно-технічна або вища, і такі  особи готові вчитися, то для них законодавством передбачене право на одноразове отримання ваучера для проходження перепідготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації за переліком професій та спеціальностей, які є актуальними на ринку праці та затверджені Кабінетом Міністрів України для пріоритетних видів економічної діяльності. Також отримати ваучер можуть вимушено переміщені особи, особи, звільнені з військової служби, крім військовослужбовців строкової служби, особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, з числа інвалідів.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, визначений законодавством на момент ухвалення рішення про видачу ваучера.  Ще одна важлива річ: оплачують ваучери за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Важливе місце приділяється розв’язанню проблеми зайнятості громадян, котрі недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. Роботодавцям надають можливості отримання компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Таку фінансову підтримку можуть надавати щомісячно впродовж року за умови працевлаштування безробітних осіб за скеруванням служби зайнятості на нове робоче місце. Цією можливістю можуть скористатись і суб’єкти малого підприємництва, які провадять діяльність у пріоритетних галузях економіки, під які підпадає більшість підприємств Жовківського району, працевлаштовуючи безробітних на нові робочі місця. Наразі згаданий перелік є досить широким, до пріоритетних галузей віднесено 106 видів діяльності, зокрема: сільське господарство, лісове та рибне господарства; переробна промисловість; гуртова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів; транспорт, складське господарство тощо.

Служба зайнятості розглядає соціальний захист не тільки як систему послуг з підбору роботи та виплати допомоги щодо безробіття, а, насамперед, як систему гідних умов праці й заробітної плати в Україні, легальної зайнятості, що забезпечує громадянам країни соціальні гарантії.

Яніна Тарасів.