Головна Соціальне життя Затишний дім і чисте довкілля

Затишний дім і чисте довкілля

363
0

Із настанням погожих весняних днів, особливо напередодні найбільшого християнського свята Великодня, українці з давніх-давен дотримувалися традиції прибирання. Наводили лад в оселях і ніколи не залишали поза увагою спільний дім – довкілля. Така турбота мала не лише естетично-екологічне значення, а й виховувала підростаюче покоління. Тоді й працю цінили, поважали людей діла. «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять», — говорить народна мудрість.

З метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, упорядкування сміттєзвалищ, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій головою Жовківської РДА Надією Щур прийнято розпорядження «Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня Довкілля». Створено робочі групи (очолювані першим заступником голови Жовківської РДА Любов’ю Дунець, заступником голови ЖРДА Юрієм Дубневичем, заступником голови Жовківської районної ради Аллою Жук) за участю представників санепідслужби, сектору житлово-комунального господарства РДА, представників екологічного контролю для проведення обстеження території Жовківського району, виявлення та ліквідації стихійних сміттєзвалищ, забезпечення санітарно-екологічного стану.

У такому об’їзді місцевих рад взяла участь і кореспондент районки. Долучилася до робочої групи на чолі з Аллою Жук – заступником голови Жовківської районної ради. Питання свого відомства на оглянутих територіях координували Марія Слюсар – начальник відділу здійснення Держсанепіднагляду Жовківського РУ ГУ ДСЕС, Наталія Будиш – головний спеціаліст сектору ЖКГ Жовківської РДА. Наша злагоджена команда у день виїзду промоніторила населені пукти Магерівського куща. Ми побували у Липницькій (с. Старе Село), Погариській, Замківській, Кам’яногірській, Підліссянській, Лавриківській сільських і Магерівській селищній радах. Загалом кричущої ситуації зі засміченням не виявлено ніде. Проте після зими потребують прибирання придорожні смуги і деякі місця скупчення людей, наприклад, автобусні зупинки. У невеликих населених пунктах – Погарисько, Підлісся, Кам’яна Гора – менше неохайних ділянок з розкиданими обгортками від солодощів чи пляшок. Приємно було зауважити, що мешканці уже прибирають прибудинкові території (у цих селах прилеглі до обійсть ділянки неабиякі за площею). Сонячна погода спонукала людей братися за граблі, мітли, тачки (на світлині у Кам’яній Горі).

Узбіччя центральної дороги Магерова з Рави-Руської, у сусідстві з Львівською філією НДІПВТ ім. Л. Погорілого, дещо вразило засміченістю. Та й узагалі подекуди (дорога з Вовковиці, Рава-Руська лікарня – Магерів) люди викидають сміття у мішках. З дому головне вивезли, а кому ж прибирати? Рівень культури окремих громадян ще далекий до належного. Чому так не любимо наше довкілля? І самим же неприємно проїжджати біля стихійних смітників, і гості дивуються такій дикій поведінці.

Зі Замку, Кам’яної Гори подали пропозиції про укладення договорів для централізованого вивозу сміття «АВЕ Львів». Мешканці сподіваються, що до Великодня у них не буде проблем з непотребом. Заплатили місячний внесок, і підприємство культурно вивезло зібране у контейнерах.

Передвеликодня традиція прибирання могил покійних супроводжується накопиченням сміття на кладовищах. Така проблема, звісно, у кожному населеному пункті. Тому члени робочої групи звернули увагу працівникам органів місцевого самоврядування саме на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, упорядкування парків і скверів, пам’ятних знаків і монументів, наведення благоустрою на закріплених територіях. Практично повсюди, де ми проїжджали, дорожні вказівники населених пунктів у непривабливому стані – зіржавілі, а ще й подекуди ледь тримаються. Вони справляють гнітюче враження вже на початку села.

Для кожної місцевої ради, активу села, селища, міста окреслено чимало завдань з прибирання і благоустрою. Тому спільними зусиллями наведемо лад у нашому спільному домі, візьмемо активну участь у громадській толоці та запланованих заходах. Зі всією відповідальністю і любов’ю поставмося до рідної землі, щоб доглянутою залишити її для наступних поколінь. Ми – тимчасові господарі.

Тільки спільними зусиллями зможемо зберегти красу та неповторність нашого села, селища, міста – рідної Жовківщини!

Уляна Лащівська.