Головна Соціальне життя За європейськими стандартами будують Жовківський дошкільний заклад

За європейськими стандартами будують Жовківський дошкільний заклад

243
0

У Жовківському дошкільному навчальному закладі №2 «Калинонька» розпочалась реконструкція.

Вона відбувається у рамках втілення проекту «Реалізація першого етапу модернізації комунальної котельні та району, що нею опалюється», який фінансує Європейський Союз у рамках програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти». Його вартість – 12 млн. 299 тис. грн.

Будівельні роботи передбачають заміну вікон, встановлення сонячного колектора, утеплення фасаду, встановлення системи збору води, індивідуального теплового пункту, централізованої вентиляції.

— Реконструкція передбачає встановлення низки енергозберігаючих технологій, — розповіла координатор проекту Світлана Підсосна. – Їх буде використано на кожному етапі роботи.

Так, у садочку буде замінено 63 вікна. Вони — двокамерні з інертним газом. Це покращить теплоізоляцію і, відповідно, зменшить витрати на опалення.

У дитсадку також буде встановлено сонячний колектор. Він дасть змогу нагрівати воду в дошкільній установі у літній період завдяки сонячній енергій, без використання електрики.

Ще тут передбачено встановлення системи збору дощової води. Її використовуватимуть на технічні потреби.

Індивідуальний тепловий пункт, який буде функціонувати у дитсадку, включає функцію погодозалежної автоматики. Це дозволить автоматично підключати і відключати дитсадок від опалення при зміні температури повітря.

Роботи з реконструкції дитсадка розпочалися наприкінці квітня. Їхнє завершення заплановане на середину липня.

 

Андрій БУЧКО,

комунікаційний менеджер.