Головна Соціальне життя Здоров’ю дітей – особлива увага

Здоров’ю дітей – особлива увага

605
0

За доброю традицією у третю неділю червня професійне свято відзначають медики. Це одна з багаточисельних галузей, представники якої повсякденно виконують основну функцію – рятують людське життя і здоров’я. Професія медика – одна з найдавніших і завжди актуальних. Незважаючи на  розвинені технології, сучасні комунікації, за допомогою до людей у білих халатах ми вдаємося усе частіше, незважаючи навіть на теплу пору року.     

За три роки війни на сході нашої держави роль медиків у порятунку військових – неоціненна. Від їх фаховості, оперативності, зосередженості і просто любові та доброти до хворого, терпимості у реабілітаційний період залежить подальше здоров’я пацієнтів.

Тому,  переступаючи поріг лікарняних закладів, ми, найперше, потребуємо уважності та турботи медиків. Особливо це відчуваємо у нинішніх нелегких еконо-мічних реаліях, коли лікування дороговартісне і часто вкрай потрібне. Бо ж на медиків покладаємо особливі надії на одужання і завдячуємо їм за подароване здоров’я, інколи й життя.

Особливу увагу на Жовківщині приділяють дітям  – нашому майбутньому. Здоров’я найменших залежить не лише від турботи батьків, а й — уважності лікарів, вчасної консультації і фахової медичної допомоги. Тому галузі педіатрії акцентована  значна увага, і надається вагоме сприяння.

Напередодні професійного свята медиків ми завітали у дитяче відділення Жовківської центральної районної лікарні. Приміщення закладу справило приємне враження. Проведений ремонт, затишні умови палат і кабінетів полегшують перебування пацієнтів, сприяють роботі медичного персоналу. Про діяльність відділення розповіла завідувач Мар’яна Романівна Бойко, котра очолює його з 2010 року.

Дитяче відділення розраховане на 40 ліжок, з них 10 – передбачено для дітей до 1-го року та 2  – для новонароджених. Окрім завідувачки, діточок лікують ще два педіатри Марія Федорівна Олійник з найбільшим стажем роботи та Ірина Зиновіївна Симулик, працюють 12 старших медичних сестер і 10.5 молодших медичних сестер. У відділення скеровують хворих дітей від народження до 18 років.  Для найменших передбачені палати для перебування матерів, окремо обладнана  кухня для приготування дитячого харчування. Найпоширенішим діагнозами  пацієнтів є соматичні патології, зокрема дихальної системи і кишково-шлункового тракту. В осінньо-зимово-весняний період у дітей переважають захворювання дихальної системи, а в літній – шлунково-кишкові. У відділенні функціонує палата інтенсивної терапії та фізіотерапевтичний кабінет. Подолати патології дихальної системи діточкам  допомагає небулайзерна терапія, яку широко застосовують у лікуванні.

У разі складного перебігу захворювання малих пацієнтів направляють у реніамаційне відділення Жовківської ЦРЛ, де передбачені дитячі ліжка. В окремих випадках доводиться скеровувати на лікування в ОХМАТДИТ. На жаль, у районі немає інфекційного відділення.

У 2007 році вперше в Україні проведена одночасна сертифікація чотирьох установ служби материнства і дитинства Жовківської ЦРЛ, а серед них і дитячого відділення на звання ВООЗ, ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини». У 2010 р. підтверджено дане звання. Міжнародним експертом було відзначене дитяче відділення як одне з найкращих районних дитячих відділень і як одне з найкращих районних дитячих відділень України. У 2011 році дитяче відділення ЖЦРЛ відзначене у районному конкурсі «Людина року» як кращий медичний заклад Жовківщини.

У дитячому відділенні Жовківської ЦРЛ функціонує «Школа відповідального батьківства», де молодим батькам читають лекції з правильного догляду за дітьми, про переваги грудного вигодовування і т. д.

У 2008 році використано на капітальний ремонт першого поверху 700,9 тис. грн., а у 2009 р. – 50,6 тис. грн. У 2011 році на капітальний ремонт другого поверху  – 118,1 тис.грн. Усього на капітальний ремонт дитячого відділення Жовківської ЦРЛ упродовж 2008-2011 років використано 469,6 тис.грн. коштів районного бюджету. Напередодні 20-ї річниці Незалежності України відбулося урочисте відкриття дитячого відділення  після капітального ремонту. Тут створено всі умови для перебування матерів з дітьми.

Уляна Лащівська.