Головна Свято Вшановуємо Великого Кобзаря

Вшановуємо Великого Кобзаря

360
0

Навесні, коли тануть сніги,

І на рясті заграє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

Такими поетичними рядками у Зубейківській сільській бібліотеці розпочався конкурс читців поезії Т. Г. Шевченка.

Цього року український народ відзначає 200-ту річницю з дня народження свого поета, художника, народного пророка. По всій Україні та за її межами проводились святкування на честь Кобзаря. З цього приводу та з метою залучення обдарованих дітей до вивчення і вшанування поетичної творчості Тараса Шевченка, ми провели конкурс.

У ньому взяли участь юні таланти нашого села: Назар Гарасим, Михайло Сало, сестрички Іванна та Андріяна Павлик, Анна Опенченко, Юліана Березницька. У їх виконанні прозвучали „Розрита могила”, „У нашім раї на землі”, „Тополя”, „Малій Мар’яні” та ін. Юні читці, які намагалися передати хвилюючі поетичні рядки, заслужили щирі оплески глядачів.

Бібліотекар Ольга Матерна розповіла про важку, невблаганну долю Кобзаря, його талант, увагу з боку мільйонів, а також про гнітючу самотність, яку відчував поет впродовж усього життя.

Заключним акордом свята стала молитва „Отче наш” за усіх тих, які поклали своє життя у боротьбі за волю України, мир і спокій у ній.

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу. І серед них — найперший і найголовніший:

Свою Україну любіть,

Любіть її…

Во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Марія Думич, вчитель початкових класів.