Головна Свято Iду з дитинства до Тараса

Iду з дитинства до Тараса

369
0

В дні перемог і в дні поразок,

В щасливі дні і в дні сумні

Іду з дитинства до Тараса,

Несу думки свої земні.

Т. Г. Шевченкоце слава і гордість українського народу, який всі свої сили та життя  віддав служінню своєму народу.  Його поезія  викликає у людей почуття гордості й захоплення красою, своєю силою  і народною мудрістю.

Спливають роки, а Тарас Шевченко залишатиметься у памяті нащадків, бо є і буде Україна, і народ український, який памятає його заповітні слова.

Все йде, все минає… Та залишається  память, добра слава про людей, що вирушають у світи у пошуках істини та правди. В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, памятає і шанує людство. Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу самобутність, своє глибинне коріння, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці.

Про великого Кобзаря ми знаємо, здається все: від його сирітського дитинства — до останніх років життя. Бо Шевченковічний, невичерпний і нескінченний, гордість і неоціненний скарб духовної культури українського народу.

Все прогресивне людство не тільки України, а й усього світу вшановувало 9 березня 200 років  від дня народження Т. Г. Шевченка. Особливо цікаво і насичено Шевченкові дні проходили в Добросинській ЗОШ. 14 березня відбувся виступ «Іду з дитинства до Тараса» за участю 3-го класу, під керівництвом класовода Віри Галич та шкільного бібліотека
ря Марії Федорук. Також  у  бібліотеці  було організовано книжкові викладки: «Тарасове слово живе у віках», «Шана Кобзареві».

  У наш час творчість Шевченка стала невідємною часткою духовного життя народів світу. Хай же і сьогодні, в наступні роки зігріває наші душі Шевченкове слово, хай воскресає він, пророк нашого народу, у благородних помислах і ділах, у справі збереження мови народної, звичаїв, традиції.

І став для нас Шевченко

                                       заповітом,

Безсмертним, як саме

                           людське життя.

Ми будем славить перед

                                 цілим світом

Живе й святе

                      Шевченківське імя!

 

Віра ГАЛИЧ,

класовод 3-го кл.,

Марія ФЕДОРУК,

шкільний бібліотекар.