В дні перемог і в дні поразок,
В щасливі дні і в дні сумні
Іду з дитинства до Тараса,
Несу думки свої земні.
Т. Г. Шевченко – це слава і гордість українського народу, який всі свої сили та життя віддав служінню своєму народу. Його поезія вик–ликає у людей почуття гордості й захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.
Спливають роки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків, бо є і буде Україна, і народ український, який пам’ятає його заповітні слова.
Все йде, все минає… Та залишається пам’ять, добра слава про людей, що вирушають у світи у пошуках істини та правди. В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу самобутність, своє глибинне коріння, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці.
Про великого Кобзаря ми знаємо, здається все: від його сирітського дитинства — до останніх років життя. Бо Шевченко – вічний, невичерпний і нескінченний, гордість і неоціненний скарб духовної культури українського народу.
Все прогресивне людство не тільки України, а й усього світу вшановувало 9 березня 200 років від дня народження Т. Г. Шевченка. Особливо цікаво і насичено Шевченкові дні проходили в Добросинській ЗОШ. 14 березня відбувся виступ «Іду з дитинства до Тараса» за участю 3-го класу, під керівництвом класовода Віри Галич та шкільного бібліотека–
ря Марії Федорук. Також у бібліотеці було організовано книжкові викладки: «Тарасове слово живе у віках», «Шана Кобзареві».
У наш час творчість Шевченка стала невід’ємною часткою духовного життя народів світу. Хай же і сьогодні, в наступні роки зігріває наші душі Шевченкове слово, хай воскресає він, пророк нашого народу, у благородних помислах і ділах, у справі збереження мови народної, звичаїв, традиції.
І став для нас Шевченко
заповітом,
Безсмертним, як саме
людське життя.
Ми будем славить перед
цілим світом
Живе й святе
Шевченківське ім’я!
Віра ГАЛИЧ,
класовод 3-го кл.,
Марія ФЕДОРУК,
шкільний бібліотекар.