Головна Свято На Львівщині відзначать 166-у річницю від Дня народження Івана Франка

На Львівщині відзначать 166-у річницю від Дня народження Івана Франка

370
0

У садибі Франків, на території  Державного історико-культурного заповідника «НАГУЄВИЧІ» відбудеться вшанування пам’яті Івана Франка, наукові дискусії про культуру, історію України й шостий благодійний Етно-Фест, на якому представлять понад 50 унікальних локацій. Заходи організовують за підтримки Львівської обласної ради,  Львівської обласної військової адміністрації, Міжнародного Фонду ім. Івана Франка, Дрогобицької міської ради, Дрогобицької районної військової адміністрації,  Дрогобицької районної ради.

Масштабний проєкт буде реалізовано у співпраці музейників із науковцями, громадськими організаціями, освітянами, представниками бізнесу Львівщини та громадою села Нагуєвичі.

Відзначення 166  річниці з Дня народження Каменяра розпочнеться у п’ятницю, 26 серпня. О 15.00 год у приміщенні читального залу Дрогобицької центральної міської бібліотеки імені В’ячеслава Чорновола відбудеться презентація  найновіших видань музею-садиби Івана Франка  Державного історико-культурного заповідника «НАГУЄВИЧІ».

У суботу, 27 серпня біля Пам’ятного Хреста до скасування кріпацтва 1848 року, створеного  ще Яковом Франком, відбудеться молебень. Після молитви організатори запропонують гостям  благодійну авторську екскурсію потайними закамарками Літературно-меморіального музею Івана Франка.

З 14.00 години розпочнуться  панельні дискусії на яких разом з українськими науковцями виступатимуть представники наукових шкіл Польщі, Литви, Італії, Франції, Австрії та інших країн.

У неділю, 28 серпня з 10.00 до 19.00 год у садибі Франків триватиме шостий благодійний Етно-Фест із понад 50 етно локаціями.  Зібрані кошти будуть перераховані на підтримку Збройних Сил України. Завершаться заходи у вівторок, 30 серпня, вуличним виступом акторів Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича.

«Під час театралізованого дійства дрогобичани та гості міста перенесуться у часи Івана Франка, коли відбувалися маловідомі зустрічі з його родиною та друзями. Усі охочі матимуть змогу відчути менталітет життя та колорит цієї епохи», – розповідає директор комунального закладу Львівської обласної ради  Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі»  Богдан Лазорак. Організатори запрошують до Нагуєвич усіх небайдужих до України і спадщини Національного генія, а особливо військових, вимушено переселених, волонтерів, а також тих хто ніколи ще не був у садибі Франка. Повністю програму заходів можна переглянути  ТУТ.