Головна Свято На Жовківщині село Волиця святкувало свій “день народження”

На Жовківщині село Волиця святкувало свій “день народження”

439
0
день села Волиця

Моє рідне село, доброти і любові криниця…

Кожне місто чи село має свою історію, традиції та звичаї. Село Волиця є тим населеним пунктом Розточанського краю, минуле якого багате і цікаве, а традиції та звичаї предків передаються з покоління в покоління.

Свій «день народження» село святкує понад півстоліття. Ось і цього разу сонячного серпневого дня жителі об’єднали зусилля для організації свята, на яке зібралися мешканці, гості, представники влади, керівник Жовківського відділу культури і туризму Галина Фесюк, директор ЖЦБС Марія Довгань.

Із Божого благословення та Молебню біля каплички Богородиці розпочав урочисту частину фестин священнослужитель Андрій Суходольський, УПЦ КП, бажаючи миру та злагоди, добробуту та процвітання своїм землякам та всій Україні.

За доброю традицією запашний коровай з нового урожаю вручили очільникам району  — головам Жовківської РДА та районної ради — Надії Щур та Роману Горбаню, а також депутату Львівської обласної ради Роману Демчині.

Душевно і тепло говорив про своє село, односельчан війт місцевості Степан Левочко, вшановуючи подяками тих місцевих жителів, які не залишаються осторонь проблем громади, дбають про благоустрій, беруть активну участь у розбудові населеного пункту.

Часів не вибирають. Воличани також не вибирають часів, і їхні долі складаються по-різному. Життя їх розкидало, якто кажуть, по усіх світах, але чуйним серцем і своїми думками вони залишаються з рідним село. І коли з’явиться вільна хвилина, линуть, поспішають до рідного порога, що зробили й цього разу. Бо тут вони народилися, тут їх батьки, і кожен із них є представником трьох великих родів — своєї родини, свого
села, свого народу. Відразу було помітно, що місцеві жителі — це одна велика родина, тож і святкування було по-сімейному затишним.

А де свято — там і пісня. Це завжди так, бо українська пісня — це бездонна душа нашого народу, його слава, гордість. Люблять воличани співати пісень. Цьому підтвердження — велика та розмаїта концертна програма за участю аматорів художньої самодіяльності, а також гостя зі Львова Романа Скорпіона. В ході фестин проходили ігри та розваги для малечі. Діяла виїзна торгівля.

Хотілося б подякувати усім тим, хто найбільше приклався до фестин, а це депутат районної ради Іван Зіньків, голова організаційного комітету Ігор Сідельник (ТзОВ «Добробут»), секретар ради Ганна Мазан та інші.

Свято позаду. Але добрі слова і піснеспіви надовго залишаться у пам’яті мешканців та гостей. До наступного ювілейного року, воличани!  Хай щастить Вам!

 

Вікторія КІСІЛЬ