Головна Свято На Жовківщині відбувся фестиваль української пісні і танцю «Забір’я скликає друзів»

На Жовківщині відбувся фестиваль української пісні і танцю «Забір’я скликає друзів»

269
0

«У пісні — наші мрії, надії та сподівання»

У чудовій місцині  Розточанського краю — на мальовничому забірському співочому полі цими вихідними зібрались жителі та гості  на III фестиваль української пісні і танцю «Забір’я скликає друзів».

Кожна країна має свої особливості, звичаї та традиції, свою культуру. Наш народ здавна славився розмаїттям своєї культури. Фольклор невичерпний, традиції — неповторні, а танець — захоплює з кожним рухом.

А українська пісня!.. У ній все — й історія мого народу, і сумні, і славні її сторінки, і радість та завзяття козацької доби, і віра в кохання, і туга за милим, що загинув в далекому краї, і любов неньки до дитини, і жарти, і радість…

Спливають роки…  Кожен із нас полюбляє різні мелодії.  А народна пісня незмінна. І через віки проносить вона свою нев’янучу молодість, бентежить душу, бо вона вічна, як душа. Недарма і вислів побутує: пісня  — душа народу.

Саме їй вже втретє приурочене святкове дійство, організоване Забірською сільською радою на чолі з умілим та невтомним керівником Зеновієм Сеньком.

 Так солодко душа щемить,

А музика, мов хвиля, нагортає.

Струна чарівна в серці забринить,

І ні для чого місця більш немає…, — під такі віршовані рядки чарівні ведучі Оксана Періг і Василина Домашовець запросили на сцену найменших учасників фесту — вихованців місцевого дошкільного закладу. А далі — полилася лірична, задушевна, запальна, і трішки з гумором неповторна наша пісня у виконанні запрошених і місцевих артистів. Звісно, не без запального танцю. Колектив народного танцю «Перлинка» Жовківського центру творчості (керівник Наталія Конопка) та колектив сучасного танцю «Крик» (Наталія Назарко) продемонстрували високу майстерність. Заполонили своїми піснеспівами і вихованці Рава-Руської дитячої школи мистецтв, і учасники художньої самодіяльності навколишніх Народних домів, а також  учасниця III пісенного фестивалю з м. Львова Андріана Сабалдир. Приємною несподіванкою став виступ ансамблю педагогів Синьковицької ЗОШ, і гостинна аудиторія переконалася, що вчителі — натура творча.

Справжнім шедевром майстерності та креативності стала фанзона, де кожен охочий мав можливість зробити світлини на пам’ять.

Усім учасникам фестивалю «Забір’я скликає друзів» було вручено подяки від сільської ради та організаторів дійства. За вагомий внесок у розвиток Забірської громади та за сумлінну працю, особистий внесок у розвиток культури, відродження народних традицій Любов Дунець вручила подяки сільському голові Зеновію Сеньку, депутатам  — Віктору Гнідцю, Петру Левдію, Наталії Луців, підприємцю Володимиру Кобрину, завідувачу Народного дому  Тетяні Періг.

Упродовж проведення фесту всі охочі із задоволенням куштували смачний куліш, весело розважались із дітками у парку атракціонів, брали участь в іграх та конкурсах.

Вечір пройшов на високому рівні, викликавши хвилю позитивних емоцій що, зокрема, відзначили як гості, так і самі жителі місцини.

Тож хай пісні самобутніх колективів линуть над усім світом, сповнюючи людські душі добром, щастям, осіннім квітом. Бо знаємо: як буде коріння — настане й цвітіння…

Зоряна ГУМНИЦЬКА