Головна Свято Від хати до хати — з Новим роком вітати

Від хати до хати — з Новим роком вітати

368
0

Останнє число другого тижня нового року для нас, галичан, не менш урочисте і святкове, ніж цикл Різдвяних свят. 14-го січня або на Старий Новий рік побутує давній український звичай — засівати господарям із найкращими вітаннями та побажаннями. Особливість цього ритуалу в тому, що зичення усіх життєвих благ супроводжуються сипанням зерен пшениці, які уособлюють добро та достаток.

До гарної традиції долучились і працівники редакції газети «Відродження». Спеціально створений для цього сценарій залучив у фольклорно-мистецький гурт усіх творців районки. Святкова програма ввібрала в себе вітальні вірші та пісні на різдвяно-новорічну тематику.

Розпочався Василів день сюрпризом: одразу по приході на роботу працівників редакції до них завітали гості. Голова райради Тадей Швай, його заступник Богдан Юрдига, радник голови ради з питань роботи рад та земельних питань Василь Пущинський і з ними ще четверо чоловіків-працівників різних служб насіяли і набажали стільки, що направду вистачить на цілий рік.

По тім настала наша черга. Ексклюзивний редакційний почин радо вітали в установах, куди проліг шлях несподіваних віншувальників. У районній раді, в адміністрації, центрі надання адміністративних послуг їх із радістю приймали та слухали, відтак рукоплескали і дякували. Побували газетярі і в кабінетах головного міліціонера району, головного санітарного районного лікаря, а також головного ветеринаря Жовківщини. Новорічні віншування звучали і в мерії Жовкви та для колективу відділу держстатистики, у нотаріуса. Звісно, не обійшлось, на знак гостинності та вдячності, без частувань і гостинців, без отриманих у відповідь зичень гострого пера і численних читачів, а також захоплених відгуків на останні номери нашого видання. Безперечно, добрі слова надихають на нові звершення, додають сили і наснаги у непростих журналістських буднях, особливо в контексті останніх подій в країні.

Цей день справді був багатий на приємні події. Вже в редакції, невдовзі до нас завітав вертеп із Забір’я. Різдвяна вистава, учасники якої побували на Майдані у Києві, донесла журналістам новітній варіант подій двотисячної давності. Сільські актори передали не тільки радість і захоплення від народження Месії, а й атмосферу різдвяного Києва.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.