Головна Свято Здобувають знання, перемагають й подорожують…

Здобувають знання, перемагають й подорожують…

328
0

Першовересневого ранку до першого класу Грядівської неповно-середньої школи пішло 24 малюки. Колектив у складі 19 педагогів на чолі з Орестом Гусаком радо зустрів усіх 160 учнів в оновленому приміщенні – окрім ремонтів у класах, просторих коридорах за 1,5 місяця встигли  повністю зробити ремонт даху над навчальним корпусом, у майбутньому планують замінити покрівлю над спортивним залом. Директор вдячний за допомогу сільському голові Михайлові Василині, районному відділу освіти, батькам учнів та меценатам, підприємцям Андрієві Паніву, Володимиру Кисілю, Ігорю Микитину («Західплемресурси»), місцевому духовному наставникові о. Михайлові, колишній директору школи Оксані Віталіївні Кухарській, що внесли свою лепту у добрі справи для блага дітей.

Приміщення Грядівської школи – зовсім немале. Його здали в експлуатацію у 1989 році, тут може навчатись 320 школярів. Ще два роки тому з допомогою мецената Тараса Козака переобладнано котельню й всю систему опалення, тепер у класах  стало значно тепліше.

Місцеві діти мають простору й світлу їдальню, яка одразу вміщає 80 школярів. Відділ освіти допоміг з придбанням нового посуду.

При школі — діючий садочок, зараз тут 40 малюків – дві групи діточок 2-6-ти років з Гряди та Волі-Гамулецької. Навесні за програмою, що стосувалась інвестування сільської місцевості, на подвір’ї садочку обладнано дитячий майданчик з розмаїтими гойдалками. Сюди через вихідні сходяться батьки з малечею, аби з користю для здоров’я провести вільний час.

У школі велике значення приділяється розвиткові спорту. Охоче любов до баскетболу й футболу своїм вихованцям прищеплює сам директор – Орест Миронович. В його кабінеті – чимало кубків, що свідчать про багаторазові перемоги у змаганнях юних грядівчан.

Мають вагомі здобутки місцеві школярі й у царині творчості. Так, перше місце у районному конкурсі «Таланти твої, Україно» посів фольклорний колектив Грядівської НСШ І-ІІ ст. (керівник Зоряна Мізерник), а кращою з кращих у конкурсі читців «Іду до тебе я, Тарасе» стала Вероніка Мізерник.

Багато докладає до творчих злетів місцевої  молоді й завуч школи з двадцятирічним стажем Галина Микитин, яка складає сценарії до різних свят, допомагає юним готувати різні виступи.

Та певно найбільше люблять місцеві діти й педагоги подорожувати. У їхньому списку відвіданих місць — Тернопілля (Зарваниця, найбільша шопка України), озеро Синевир, водопад Шипіт, вершини Говерла й Маківка, гірське село Тухля, мальовничий  Хуст, Олеський, Золочівський та Підгорецький замки, Крехівський монастир. У планах – героїчна й загадкова Волинь.

Гордістю й візитівкою Грядівської школи є Герой України, її вихованець Володимир Попович, що поклав своє молоде життя під Зеленопіллям. Він дивиться з пам’ятної дошки, що на школі, на своїх односельчан. А вони — малі і великі — просто зобов’язані своїми щоденними справами робити все, аби бути гідними героїчного вчинку свого земляка, збагачувати та прославляти рідну школу, село, Україну.

Надія Байбула.