Головна Свято Послання для майбутніх поколінь: до Дня Державного Прапора на Львівщині заклали капсулу...

Послання для майбутніх поколінь: до Дня Державного Прапора на Львівщині заклали капсулу часу

31
0

Її відкриють у 2041 році, до 50 річниці Відновлення Незалежності нашої держави.

Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора. З цієї нагоди біля Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові відбулись головні урочистості.

Розпочали захід хвилиною мовчання в пам’ять про всіх, хто віддав життя у боротьбі за свободу і незалежність України. Участь в заході взяли керівництво області та міста, військовослужбовці, представники дипломатичного корпусу та громадськість.

Біля Нацакадемії розміщений флагшток, заввишки 50 метрів, на якому сьогодні замайорів український прапор. Очільник області Максим Козицький віддав наказ урочисто підняти один з основних символів української державності. Державний Прапор України здійняли спортсмени-учасники літніх Олімпійських Ігор в Парижі, родом з Львівщини: Вероніка Марченко, Оксана Лівач, Аліна Мельник, Павло Коростильов та Мар’яна Шостак.

Особливістю цьогорічного відзначення Дня Прапора стало закладання капсули часу. На 15-метровому синьо-жовтому полотні наші військові, волонтери, діти та всі охочі написали свої привітання та побажання у майбутнє. Полотно склали та помістили у так звану капсулу часу, закривши її бетонною плитою. Відкрити її мають лише у п’ятдесяту річницю Незалежності України, тобто 24 серпня 2041 року.

«Сьогодні, у День Державного Прапора України, з вірою у щасливе майбутнє України, ми заклали у Львові капсулу часу.  У ній – фото та побажання від людей, які творять сучасну історію нашої держави: воїнів; представників Академії Сухопутних військ, де виховують еліту української армії; спортсменів зі Львівщини, які гідно представили нашу область та державу на Олімпійських іграх; волонтерів; ветеранів російсько-української війни; дітей, які попри ракетні удари, повітряні тривоги та відключення світла, склали НМТ на найвищі бали.

Помістила капсулу на збереження 13-річна Яна Степаненко, яка є символом стійкості та сили українців для всього світу. Ми всі віримо, що у 2041 році, у 50 річницю Відновлення Незалежності України, знову зберемося на цьому місці, у повному складі, а наша держава буде сильною, численний та успішною країною мудрих людей.

Низький уклін кожному й кожній, хто зараз на передовій, за те, що сьогодні на найвищому стяготримачі Львівщини, та інших обласних центрів, міст та сіл нашої держави майорить український прапор.

Люди, яких ми втратили у цій війні у боротьбі за те, щоб наша держава, як і століттями перед тим, продовжувала йти під синьо-жовтим прапором, завжди житимуть у наших серцях, та завжди мотивуватимуть нас залишатися людьми, ухвалюючи будь-які рішення. Жодну душу не забудемо. Окупант отримає відплату сповна», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Заклала капсулу часу Яна Степаненко – 13-річна дівчинка, яка потрапила під ворожий російський обстріл у Краматорську у 2022 році та втратила обидві ноги. Після протезування у США Яна повернулась в Україну та продовжила реабілітацію в майстерні протезування центру UNBROKEN. Навесні дівчинка пробігла п’ять кілометрів Бостонського марафону на протезах, завдяки чому зібрала понад 600 тисяч гривень на біговий протез для важкопораненого захисника.

В межах урочистостей свої Бойові прапори презентували бійці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, 24-ї окремої механізованої бригади ім. короля Данила, 125-ї бригади Сил ТрО, 45-ї окремої артилерійської бригади, 63-ї окремої механізованої бригади, 12-ї бригади армійської авіації імені Генерал-хоружного Віктора Павленка, 16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди», 1-ї Галицько-Волинської радіотехнічної бригади, 15-ї окремої бригади артилерійської розвідки «Чорний ліс» та 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Організатори: департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА та Національна академія Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.