Головна Свято Свято Дідуха у Жовкві

Свято Дідуха у Жовкві

201
0

У неділю, 5 січня, у місті Жовкві відбулась особлива подія для усіх мешканців, було встановлено на головній площі Дідух. Таку особливу акцію провела Гільдія підприємців Жовківщини, яка з повагою ставиться до своїх звичаїв, традицій та культури рідного краю. Ідея  щодо встановлення дідуха виникла  не просто так, адже традиційні Різдвяні свята нерозривно пов’язані з дідухом, який приходить в українську оселю здавна і його ще називають «хлібним деревом». Адже в його основу входить необмолочений сніп жита, пшениці та вівса. Коли вносять дідух до оселі чи на будь-яку іншу територію, то злі наміри щезають. Недаремно кажуть: «Дідух – до хати, біда – з хати».

Часто дідух називають «сніп-рай» – бо традиційно його виготовляли з першого нажатого снопа, який до того часу зберігався в коморі необмолоченим. І тому урочисто господар ніс сніп до хати, символізуючи повагу до предків, просячи в Бога сили і здоров’я для усієї родини. Іноді сніп виносили на подвір’я, що символізувало охорону двору і  відлякування від злого ока.

Саме й тому 5 січня, напередодні Різдва Христового, голова Гільдії підприємців Жовківщини – Іван Костюк ніс жовківський оберіг на площу, і під щиру коляду разом з родинами, друзями відбувалось встановлення нашого жовківського дідуха. А потім  багато людей, гостей Жовківщини фотографувались біля нашого оберегу. І ми впевнені, що це додає нам сили бути добрими господарями на своїй землі і щиро дбати про свою спільноту, в якій живемо та працюємо.