Головна Свято З Новим роком, з новим щастям!

З Новим роком, з новим щастям!

374
0

Ось прийшли до нас новорічні та Різдвяні свята, які всі ми любимо з дитинства. Вони наповнені світлом, очікуванням чудес й казки, душевним теплом та надією.

Святкування у Жовкві розпочались 19 грудня, коли у День святого Миколая на площі Вічевій традиційно запалили новорічну святкову ялинку. Стосовно зустрічі Нового року, то вирішили провести її без концертів, феєрверків та веселощів, але із колядками, які доповнюватимуть святкову атмосферу біля зеленої красуні.

Отож, вечір 31 грудня у центрі Жовкви о 19.00 год. розпочали подячним Молебнем до Пресвятої Діви Марії всечесні отці всіх конфесій міста. Вони разом із жовківчанами щиро молилися за безмежну любов Матінки до нас усіх, за український народ, за єдність у нашому місті, за спокій в Українській державі.

Опісля священнослужителі дякували передусім захисникам Батькіщини, волонтерам, котрі кладуть усі сили на збереження нації, усім тим, хто долучився до єдності в нашому місті, до єдності в церкві. «Нехай цей рік, в який ми входимо з вами, Бог благословить, і він буде Ним благословенний», — наголосив о. Михайло Ткачів, синкел Сокальсько-Жовківської єпархії.

Із доволі піднесеним настроєм перед жовківчанами виступив голова районної ради Тадей Швай, зазначивши, що рік минулий був сповнений великих випробувань для українців. Надалі він гордо говорив про майданівців, бійців АТО, про їхню відвагу, мужність, відчуття обов’язку захищати своїх дітей, батьків, побратимів, котрі відстоюють нашу незалежність і територіальну цілісність держави.

Дякуючи Господу за прожитий нелегко рік, Тадей Іванович з упевненістю мовив, що ми усілякі негаразди переживемо, згуртуємося й однозначно збудуємо європейську державу.

До щирих привітань із новорічними та Різдвяними святами долучилася й Надія Щур, перший заступник голови Жовківської районної державної адміністрації, котра побажала від усіх працівників виконавчої гілки влади миру, спокою, здоров’я, тепла, збуття усіх добрих починань.

Заключне й, мабуть, найбільш інформативно-насичене слово взяв очільник міста: «Рік, що минає, увійде в історію, як рік Майдану й рік війни, рік великих втрат, рік згуртування нашого народу, який готовий завжди дати гідну відсіч найстрашнішому ворогу». Слід згадати подяку Петра Вихопня голові райради Тадею Шваю (він у надскладний час очолив координаційну раду з підтримки Майдану). Не кожен зуміє побороти свій внутрішній страх, говорити й закликати до певних рішучих дій.  Виступаючи на цій невеличкій сцені, мер Жовкви доніс до жовківчан і надзвичайно добрі новини: народжуваність збільшується – на світ з’явилося 209 діточок (минулорічна статистика стверджує, що поповнень у сім’ях було на два менше), зареєстровано 181 шлюб (це на 40 більше, ніж торік). Вартим уваги є й контракт, підписаний між європейською комісією та міською владою на суму 700 тис. грн. Це кошти на ремонт (модернізація, заміна вікон, утеплення тощо) дошкільної установи № 2.

Хоч і прогнозують, що буде нам нелегко у новому році, однак є й позитивні моменти, зокрема на території нашого міста постане завод із виготовлення м’яких іграшок, завдяки діяльності якого буде створено 50 робочих місць.

Щедрі зичення з новорічно-різдвяними святами адресували всім працівники відділу культури і туризму та чоловіча хорова капела Жовківського районного Народного дому «Діброва» (кер. Роман Слука), котра пречудово колядувала й звеселяла чисельну аудиторію сповіщанням про народження Ісусика.

Зоряна МИКИТЮК.