Головна Свято Відбувся IV Жовківський районний фестиваль пісні «Слава Героям!»

Відбувся IV Жовківський районний фестиваль пісні «Слава Героям!»

439
0

Україно, рідний мій краю, заквітчаний барвінком і рутою, чорнобривцями й мальвами. Краю, що славишся піснями й вишиванками. Та найбільшим багатством твоїм, Україно, є працьовитий і щедрий народ, привітний і миролюбивий, християнський і патріотичний, який ніколи не був загарбником, але за всю свою багатовікову історію змушений був весь час захищатися.

Сонячного недільного дня громада містечка Куликова зібрала справжніх патріотів Жовківщини, хто своїми вчинками, поведінкою, працею, знаннями і вміннями зміцнюють її могутність, тих, хто любить українську пісню, на IV Жовківський районний фестиваль патріотичної пісні «Слава Героям!», приурочений героям Небесної Сотні та військовослужбовцям, що перебувають у зоні антитерористичної операції.

Мальовниче містечко буквально розквітло від вишиванок та народних строїв, що заполонили стадіон. На ньому, ще перед початком фесту, відбувся любительський футбольний турнір між командами зі Жовкви, Зашкова, Куликова та Рави-Руської. Переможцем стала команда ветеранів із м. Рави-Руської. Святкову програму продовжили спортивні змагання: викрутаси на велосипедах, перетягування линви, тримання на лижах і ходулях. Загальнокомандне переможне місце здобула команда куликівських школярів, продемонструвавши хист, спритність та вправність.

Глядачі також познайомилися під час фестивалю із народно-ужитковою творчістю земляків, персональною виставкою вишивальниць та майстринь. А найкращі господині запрошували до своїх столів на благодійний ярмарок. Усі кошти з ярмарку підуть на потреби воїнів АТО.

Родзинкою фесту став  показовий виступ – дефіле Львівського оркестру Львівської Академії сухопутних військ. Хлопці-оркестранти продемонстрували усю палітру української пісні: силу духу, мужність та відвагу, гордість та самопожертву, не забувши про добру душу, красу та велич. Гості та куликівчани настільки були зачудовані оркестрантами, що декілька разів викликали їх на біс. А заслужені аплодисменти чутно було на всю округу.

— Українська пісня — це душа народу. Це безмежне поле, засіяне зерном історії і заквітчане людськими надіями, це любов до Вітчизни і ненависть до її ворогів, — такими словами розпочали урочисту частину святковостей ведучі Ірина Цюпка та Богдан Бовшик. — Вона пахне запашними чорнобривцями і материнськими теплими долонями.

За старовинним звичаєм кожну справу необхідно розпочинати з молитви. Її здійснили священнослужителі, настоятелі храмів Успення Пресвятої Богородиці та св. Великомученика Димитріва  о. Володимир і о. Роман. Продовжилися урочистості палкими промовами очільників району – голови Жовківської районної ради Тадея Швая, голови Жовківської РДА Надії Щур, першого заступника голови РДА Богдана Стахіва, голови Куликівської селищної ради Лілії Бови, також запрошених гостей — голови благодійного фонду «Допомога і турбота» Мирослава Хом’яка та волонтерки зі Слов’янська Анни Новак.

Особливого забарвлення та доповнення до загальної композиції свята додали виступи народної хорової капели «Джерело» НД  смт. Куликова (керівник Р. Свистун), чоловічої хорової капели НД смт. Куликова (кер. Р. Свистун), вокального дуету НД смт. Куликова Галини Кіх та Іри Тенети,  вокального квартету Жовківського РНД (М. Качмар), вокально-інструментального ансамблю «Жовківські музики» (М. Верещак), троїстих музик  с. В. Дорошева (А. Жук), вокально-інструментального ансамблю НД с.В.Дорошева «Едельвейс», дуету за участю Богдана Брунця і Юлії Стадницької, вокального тріо – Богдана Бовшика та сестер Гирич, рок-групи Жовківського РНД, фольклорного дитячого ансамблю «Джерело» (м. Львів), солістів Христини Ткачук (смт. Куликів, театр «Шарж»), Наталії Полоцької (Жовківський РНД), Софії Лопатко, Софії Граб та Тетяни Маркіної (НД с. Зашків), звучання патріотичної композиції «А у небі воля» (м. Ужгород, кер. Р. Голованенко). Бурхливі емоції й незрівнянні враження у глядачів викликали виступи усіх учасників співочого заходу.

А ще усі мали можливість скуштувати смачний куліш, приготовлений депутатом обласної ради, підприємцем Петром Пешком разом зі своєю командою. Також в рамках програми відбувся показовий виступ Жовківської ра-йонної організації «Кіокушинкай карате», і флешмоб «За єдність України», який показала молодь Куликівщини. На завершення учасники промовили спільну молитву за мир в державі і єдність народу України.

Треба додати, що під час фесту демонструвався відеоряд най-трагічніших моментів буремних подій Революції Гідності, світлин Героїв сучасності та воїнів, які воюють сьогодні на сході нашої держави. Доречно сказати, що куликівська громада повинна дякувати головним організаторам Оресту Курці, Богдану Савчуку, Юрі Даниляку, директору Народного дому Ірині Цюпці, голові селищної ради Лілії Бові, священнослужителям і активній молоді та підприємцям, які щороку на всі заходи вносять посильну свою лепту.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.