Головна Свято Уклін, Тобі, Тарасе!

Уклін, Тобі, Тарасе!

509
0

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас новим та неповторним. Тарас Григорович Шевченко — велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили і обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

Днями учні 9 класу Туринківської ЗОШ під умілим керівництвом Людмили Великої та Ольги Комісарчук спільно із місцевим Народним домом (директор Роман Висоцький) підготували змістовний виховний захід, приурочений пам’яті Великого Кобзаря.

Учні відтворили цілісну картину життєвого та творчого шляху основоположника нової української літератури. Інсценізували сторінки біографії Кобзаря. Ніжно і проникливо, щиро і захопливо лунали не-вмирущі рядки Шевченкової поезії. Неповторні строфи розкривали перед учнями світлі та гіркі поетові враження.

Глибокого емоційного забарвлення заходу надало прекрасне виконання учасниками дійства хореографічних композицій у сучасній інтерпретації під пісні, словами до яких стали вірші Великого Кобзаря.

Активну участь у заході взяли учасники вокального ансамблю «Парасольки» (керівник Ярина Купецька), вони зворушливо виконали пісню «Садок вишневий коло хати». Також окрасою заходу став виступ хору села Туринки, що виконав чудові пісні «Думи мої», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт».

Магія Шевченкового слова полонила присутніх, бо часові не підвладне те, що зберігає народна пам’ять. На завершення всі учасники свята та глядачі разом із хором виконали молитву «Боже великий, єдиний!». За організацію чудового вечора подяку усім учасникам висловила директор школи Марія Висоцька:
Такі заходи допомагають молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка у розвиток української культури, мови, нашої державності.

Мар’яна Велика,
педагогог-організатор
Туринківської ЗОШ.