Головна Свято В Добросині відбувся фестиваль “Гарбузова осінь”

В Добросині відбувся фестиваль “Гарбузова осінь”

497
0
гарбузова осінь в Добросині

Ярмаркували, смакували, себе показували й на сусіда задивлялися…

Кожна пора  у році наповнює природу своїми особливостями. Незрівнянно чарівні вони восени, бо милують око різнобарв’ям плодів городини та садовини, виплеканих мозолястими руками трударів. То справжня нагорода, яку природа щедро дарує  тим, хто любить і хоче працювати на землі.

Минулої неділі ярмаркував славний Добросин, точніше зібрав у себе аж 36 куренів з цілої Жовківщини. Фестиваль «Гарбузова осінь» — таку назву мало барвисте дійство, що вже втретє скликає чимало охочих — дорослих та дітей, місцевих та гостей — на свято праці, врожаю, на свято справжнього господаря.

Організатори ярмарку-фестивалю — дружній колектив ідейних та завзятих місцевої сільської ради під умілим керівництвом Галини Гец, член місцевого виконкому Володимир Босий та завзяті й творчі депутати Людмила Клуб і Василь Недбайло — зробили все, аби місцевим та гостям запам’яталося прекрасне свято, де ярмаркували й смакували, себе показували й на  сусіда талановитого задивлялися. А вагому допомогу ідейним та ініціативним надали щедрі меценати: ВАМ «АГРО» (Андрій Войтенко), ТзОВ «Захід-АГРО МХП», приватні підприємства «Бонус» (Тетяна Креховець), «Липовий аромат» (Ганна Стара), «Добрий син» (Ігор Сава), «Сенполія» (Мар’яна Марушко), підприємці Наталя Герус, Григорій Федорчак, Ігор Жук та інші.

Привітати добрих господарів із завершенням урожайної пори прибули поважні гості — владика Михаїл Колтун, голова ЛОДА Олег Синютка, голова РДА Надія Щур, голова районної ради Роман Горбань, директор департаменту з питань культури, національностей та релігії Мирослава Туркало. Місцевий священик о. Богдан Мурований окропив дари саду та городу, аби й наступного року урожай був
не гіршим.

Тут було на що подивитися! На місцевому стадіоні та у парку, що поруч, були споруджені сцени та виставлені творіння рук українських господарів та господинь. Під звуки фанфар місцеві ради ходою пройшли до сцени з короваями та барвистими  композиціями, виробами з колосся та стравами і напоями з гарбуза, яких було більше сотні! Святкову програму відкрили театралізованою імпровізацією від театру «Кулик» — на фестиваль завітала пані “Гарбузова Осінь”.

Яка ж гостинна українська душа! Очі розбігалися від розмаїття страв і смаколи-ків! Кожен охочий мав нагоду поласувати гарбузовою кашею зі шкварками, борщем
з пиріжками та кулішем і шурпою, що готували козаки з Нової Кам’янки, щедрі працівники Добросинського дитячого садочку (кер. Марія Бокало) та місцевої школи
(дир. Мирослав Федорук). Була створена навіть спеціальна комісія, що визначила найкращий коровай — то був прекрасний хліб, випечений руками господинь з Великих Грибович.

гарбузова осінь в Добросині гарбузова осінь в Добросині гарбузова осінь в Добросині

Створити фотозону та святково прибрати арку Людмилі Клуб старанно допомагали десятикласники Леся Зінчук, Орися Клуб, Василь Мавдрик, Володя Паньків та Олег Гель.

Над спорудженням сцен на славу попрацювали Володимир Рудик (дир. НД с. Пилів) та Руслан Рудик (дир. НД с. Добросина). А захоплюючу концертну програму уклала начальник відділу культури і туризму РДА Галина Фесюк.

Із захопленням всі спостерігали за виступами художніх колективів із Тернопільщини, Дрогобицького району та учасників художньої самодіяльності Жовківського району. Родзинкою концертної програми був виступ Народного артиста України Олега Кульчицького.

Щира подяка роботящим рукам, відкритим українським серцям та хазяйновитості, що передається від славних дідів-прадідів!

Марія Романова