Головна Свято В Старій Скваряві на Жовківщині святкували День села

В Старій Скваряві на Жовківщині святкували День села

621
0

Яскраво, творчо, талановито

Що не кажіть, а свято села — це таки особливе дійство, найбільш близьке та бажане для селянина. У цьому можна було переконатися, побувавши минулої неділі у Старій Скваряві. Місцевий стадіон давно вже не бачив такої кількості люду, стільки різнобарвних вишиванок. Бо прийшло сюди ледь не все село. Організовано, відповідально. Від старого — до малого.

Ініціатива сільського голови Василя Дзюба, що свято села цьогоріч має бути розділене із Днем незалежності — була схвально підтримана і яскраво втілена в життя.

Активна підготовча робота захопила чи не всіх свідомих мешканців. Ще задовго до святкування, у вечірню пору в різних куточках села можна було почути хорові співи. Це учасники куренів проводили репетиції, водночас готуючи слова-привітання та думаючи, який коровай спекти, щоб вразити всіх у конкурсній програмі.

Відповідальність, творчий підхід та фантазія дали свої плоди: на святковій імпровізованій сцені аматори-артисти з шести куренів («Вишенька», «Діброва», «Підсоснина», «Михайлівка», «Український Лас-Вегас», «Джерело») виглядали, як справжні актори. Глядачі, серед них були і представники районної влади, і гості, і чимало дітей та юнацтва, були захоплені талановитістю виступаючих. Кожен курінь виглядав унікально, самобутньо і неповторно, відтак усі виступи супроводжувалися бурхливими оваціями та сплеском схвальних емоцій. Недарма ж по закінченні виступів визначити кращого виявилося проблематично. Тож від журі максимальну оцінку отримали всі курені — отже перемогли всі.

Радували староскварявців чудовою художньою самодіяльністю гості із Бишкова, Сулимова, сусіднього Мокротина… Не залишили байдужими глядачів танці та пісні місцевих школярів і вихованців дитсадка, в підготовці яких левова частка належить Роксолані Баник.

Звісно, від районної і місцевої влади похвальних відзнак удостоїлись кращі мешканці села — за сумлінну працю, активну громадську позицію, спонсорську допомогу, значний внесок у розвиток культури та відродження народних традицій тощо. Вітань удостоїлись також всі Володимири: адже на цей день припали їхні іменини.

Окремо варто відзначити завідувачку Народного дому села Марту Дороту. Уміло написаний сценарій, який разом із Святославом Макаром вони в ролі ведучих озвучували на сцені, вправно і вдало представляючи кожен виступ, заслуговує на щире захоплення і похвалу.

Була на святі ще одна важлива подія: учасники свята побачили новостворені герб та прапор села, а також почули гімн у виконанні місцевого гурту «Мрія». Чин освячення здійснив місцевий парох о. Степан Макар.

Особливе місце в цій імпровізованій, святковій, феєричій виставі займає художнє оформлення куренів: гарно, захопливо, неординарно… Навіть футбольні ворота тимчасово перетворилися на вхід до сільського театру. А чого вартували частунки! Справжня феєрія української кухні із місцевим присмаком! Все хотілось скуштувати та оцінити кулінарний талант сільських господинь.

Понад чотири години радували самодіяльні артисти зі сцени присутніх. Веселі, щасливі і задоволені сіли вони потім за святкові столи… Жвава розмова про своє буденно-сільське, дотепні анекдоти, щира українська пісня — все було цього вечора. А згодом на сцені з’явились музиканти, що
запросили всіх до танцю. Гарні українські мелодії доносились до навколишніх поселень, підсилив їх величний феєрверк, ще раз
наголошуючи: у Старій Скваряві свято села! Яскраве, творче, талановите!

 

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ