Головна Свято В Жовкві відбулося Віче з нагоди вшанування Героїв

В Жовкві відбулося Віче з нагоди вшанування Героїв

233
0

18 травня в Жовкві, біля памятника Євгену Коновальцю, відбулося Віче з нагоди вшанування усіх Героів, які загинули виборюючи Незалежність та Соборність України. Цей захід головно опирається на дату смерті Євгена Коновальця, якого підступно вбив радянський агент Павло Судоплатов 23 травня 1938 року у Роттердамі (Голландія).


Це свято ми відзначаємо щороку в травні, коли можна показати молодому поколінню велич духу українських вояків – борців за волю України, які є символом незборимості Української Нації.

Розуміючи, що борці за волю України, загинули в боротьбі з ворогом залишилися нескореними. Їх гаслом було «Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї».

Цей захід показує, що на величі вчинків й величі духу плекаються нові герої, нові захисники української нації, захисники незалежної України. На Святі Героїв ми вшановуємо пам’ять видатних діячів українського визвольного руху часів української революції та Другої Світової війни. Десятиліття національного спротиву ОУН –УПА , а також Героїв Небесної Сотні і тих, хто протягом 2014 – 2018 років, обороняючи українську землю, загинули на Сході України від російської окупації.

Також ми вшановуємо усіх живих Героїв України, а також ветеранів національно – визвольної боротьби, які є взірцем служіння української нації для сучасної молоді.
В рамках заходу під мелодію “Коли ви вмирали” учасники Віче поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю

Ведуча Оксана Войтович оголошує Урочисте віче з нагоди відзначення свята Героїв відкритим. Звучить Гімн України.Опісля ведуча запрошує священиків відправити панахиду за всіх захисників України, які загинули виборюючи Незалежність і Соборність України.

Про Історію України, яка мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою, розповів голова районної ради Роман Горбань. “В усі періоди загрози Україні війни найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї держави, своїх співвітчизників. Їх об’єднувала українська земля та бажання жити у вільній країні” – сказав голова районної ради.
З проникливим словом до присутніх звернувся отець Петро.

Вірне і головне слово про мужність і відвагу сьогоднішніх захисників України сказав представник військкомату, учасник бойових дій на Сході України Назар Лособик
Він зокрема зазначив: “На долю Україхни сьогодні випало тяжке випробування – війцна, але у той самий час ми відроджуємось як , саме сьогодні усвідомлюємо, що тільки в єдності, у розумінні, наша сила, і переконуємось, що є у нас велика українська армія, яка сьогодні стала елітою нації.

Сьогодні – бути військовим, захисником України – це не лише обовязок перед батьківщиною, але й достойний вибір професії. Тому захищаю усіх юнаків добре подумати і обрати собі шлях до найкращої чоловічої справи – захисник України, своєї матері, дружини, дітей, зрештою, майбутнього

А ведуча наголосила усім учасникам Віче, що війна нікому не потрібна. Але в ній є Герої. А вони не вмирають! Як і Небесна Сотня, як сотні тих, хто загинув на Сході України, захищаючи нас від російського агресора. Для України сьогодні, це найголовніше. Адже кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя.

І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам’ятали – хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили.

Ми повинні розповідати про імена українських Героїв, серед яких є ті, що народила Жовківська земля і які загинули й впродовж 2014-2018 років
1. Анотолій Жиловага – активіст Євромайдану, м.Дубляни
2. Володимир Попович – с.Гряда
3. Віктор Чернюх- с.Любеля
4. Володимир Збишко – м.Рава – Руська
5. Андрій Панечко – с.Річки
6. Тарас Дорош- с.Малехів
7. Микола Сало – с.Лавриків
8. Микола Федус- с. Йоничі
9. Роман Голодовський – с.Глинськ
10. Іван Свідерський – с.Зашків (с.Сосулів)
11. Василь Богуш – с. Потелич
12. Олег Кубра – с.Надичі
13. Тарас Карпа – с.Лужки
14. Василь Манік –
15. Віталій Кравченко – м.Рава Руська
16. Володимир Турчин- м. Жовква
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих присутні, серед яких було багато школярів Жовківського району..
Гімном України урочисте віче, яке відбулося з нагоди відзначення свята Героїв, оголошується закритим. А всіх учнів – старшокласників запросили вишикуватися в колону, тому що вони пішли під український марш на Жовківський стадіон, де відбулися військово-патріотичні змагання.
Відбулося Віче з нагоди вшанування Героїв
Відбулося Віче з нагоди вшанування Героїв
Відбулося Віче з нагоди вшанування Героїв
Відбулося Віче з нагоди вшанування Героїв
Відбулося Віче з нагоди вшанування Героїв
Відбулося Віче з нагоди вшанування Героїв