Головна Особистості Народний артист України Євген Шах

Народний артист України Євген Шах

648
0

Багата Куликівська земля талантами. Мабуть, любить Господь Бог людей нашого краю, що так щедро обдаровує їх. В Куликові народилися такі відомі постаті, як географ Самсон Бльох, просвітянський діяч Степан Шах, педагог Степан Татух, письменниця Агата Турчинська, народний артист України, академік Богдан Ступка. Селище пишається ще однією відомою людиною —  народним артистом України Євгеном Шахом.

9 лютого цього року почесному громадянину Куликова виповнюється 70 років.

Земляки щиро вітають гордість нашого містечка та всієї України —  пана Євгена Шаха. Особливі вітання від вчителів і учнів Куликівської загальноосвітньої школи. Адже саме у цій альма-матер розкрився талант майбутнього артиста.

Маленький Геник дуже полюбляв жарти. Помітивши гумористичний хист учня, вчителька української мови і літератури Марія Семенівна Яценко запропонувала застосувати його на сцені. Перші спроби читця перевершили сподівання – перше місце у районному конкурсі за відмінне декламування поеми Т. Г. Шевченка «Сон» та байки С. Олійника «Ледаренчиха».

В Куликівській школі Євген Шах провчився 7 років. Дуже любив грати у футбол, мав чудові музичні здібності. Зі спогадів друзів та однокласників був товариський, життєрадісний, з повагою ставився до старших та однолітків.

«Люби ближнього свого, як самого себе»,— змалку закарбувалась ця Заповідь Божа у свідомості Євгена. Любов і повага до людей супроводжують народного артиста все його життя: під час навчання у зразково-показовій музичній школі-інтернаті № 1, у драматичному гуртку під керівництвом Романа Віктюка, у Львівському академічному драматичному театрі ім. М. Заньковецької, у Київському театрі ім. І. Франка.

Згадує вчитель музики Куликівської ЗОШ Роман Васильович Свистун: «Познайомились ми з Євгеном Михайловичем 1960 року у драматичному гуртку, що працював при місцевому Будинку культури. Євген був дуже добрим, веселим, активним юнаком, користувався авторитетом серед молоді, тобто вважався душею компанії. Виріс під опікою матері, яка віддала синові доброту серця та віру у свої сили. Дружив Євген Михайлович із всією молоддю селища, серед них були учасник студії при Львівському оперному театрі Сильвестр Пюрик, професор Львівської політехніки Сильвестр Мохняк, Орест Курка, Орест Возний, Юрій Даниляк, Сильвестр Курка, Степан Даниляк, Володимир Лозинський, Роман Курило, сусідка Яна Бобешко та інші куликівчани.

Ми пишаємося видатним земляком не тільки тому, що його акторська гра заслуговує найвищих нагород і похвал, але і тому, що як справжній патріот своєї малої батьківщини Євген Шах завжди цікавиться життям громади, є активним меценатом храмів Куликова, любить і поважає своїх земляків.

Куликівчани щиро вдячні за таку увагу, і у місцевому краєзнавчому музеї є куточок, де описані життя і творчість народного артиста. Керівник музею Богдан Савчук вважає, що Євген Шах — це вагома частинка історії селища.

Молодь Куликова, знайомлячись із біографією відомого земляка, вчиться жити за його секретом співіснування – треба любити і поважати людей, як самого себе.

Галина Яцунда, заступник директора з виховної роботи Куликівської ЗОШ І-ІІІ ст.