Головна Здоров'я Батьки шість років шукали фахівців: хірурги львівського «Охматдиту» прооперували 6-річну пацієнтку

Батьки шість років шукали фахівців: хірурги львівського «Охматдиту» прооперували 6-річну пацієнтку

18
0

Дитина народилася без піднебіння.

У 6-річної Ангеліни була дуже широка розщілина піднебіння за допомогою тканини зі щоки. Це одна із найпоширеніших вроджених аномалій, що вражають дітей в усьому світі.

Сім’я дівчинки родом з Хмельницької області. Ніхто з лікарів до цього часу не взявся оперувати дитину. Однак хірургам «Охматдиту» вдалось зробити успішну операцію.

«Ми за 6 років багато кого обʼїздили із лікарів. Постійно операцію переносили. Були завжди якісь нюанси. А під час війни боялися кудись їхати. Дуже приємно вражені від Центру дитячої медицини, лікарні «Охматдит» і раді, що потрапили саме сюди. Лікарі всі фахові та хороші», – розповіла мама Ангеліни Надія.

Для 6-річної дівчинки це перша операція. У хірургічному відділенні дитина була обстежена. Шляхом мультидисциплінарних косиліумів визначено тактику оперативного лікування. Втручання провела команда лікарів Центру дитячої медицини, лікарні «Охматдит». Після відновлення дівчинку виписали додому. Її чекає ще тривалий період реабілітації.

До слова, неповне формування верхньої губи (розщілина губи) або піднебіння (розщілина піднебіння) може відбуватися окремо, або обидва дефекти можуть виникати разом. Умови можуть варіюватися за ступенем тяжкості і можуть впливати на одну або обидві сторони рота. Хірургічне втручання необхідно для відновлення розщілини губи або піднебіння.

Загалом у 2023 році в Клініці «Хірургія Плюс» лікарні «Охматдит» прооперували понад 200 дітей з щелепно-лицевою патологією.