Головна Здоров'я Дві лікарні Львівщини можуть визначити як надкластерні: що передбачають нові законодавчі зміни...

Дві лікарні Львівщини можуть визначити як надкластерні: що передбачають нові законодавчі зміни у сфері охорони здоров’я

70
0

Про нововведення під час ефіру на «ZAXID.NET» розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис.

У травні Президент України анонсував, що ВООЗ рекомендує розпочинати відбудову держави зі сфери медицини, а саме із закриття повоєнних потреб коригування фізичного і психічного здоров’я населення та забезпечення приємного і зручного середовища для проведення будь-яких медичних маніпуляцій.

«Є проголосований закон України, яким вносяться зміни до деяких законодавчих актів з метою покращення охорони здоров’я. Зокрема, де чітко вже на державному рівні затверджено таке поняття як кластерні і надкластерні лікарні. І саме в цьому законі чітко прописано, що завдання органів місцевої влади є формувати мережу і визначати ті заклади, які є найбільш спроможними.

Разом з МОЗ ми пропрацьовуємо кластеризацію та структуризацію певних закладів», – розповів Орест Чемерис.

Він зазначив, що надкластерний  – це багатопрофільний заклад охорони здоров’я, в якому пацієнт може отримати медичну допомогу за усіма запитами, з якими звернеться, в тому числі допомогу у випадку рідкісних і складних захворювань.