Головна Здоров'я Лікарі Львівського ОХМАТДИТУ успішно прооперували дівчинку з вродженою вадою розвитку ендокринної та...

Лікарі Львівського ОХМАТДИТУ успішно прооперували дівчинку з вродженою вадою розвитку ендокринної та сечостатевої систем

160
0

У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні Охматдит провели складну реконструктивно-пластичну операцію 13-річній дівчинці з важкою вродженою вадою розвитку ендокринної та сечостатевої систем.

Операції такої складності в Україні виконують лише дитячі урологи львівського «Охматдиту» та всього декілька клінік Європи.

У дитини діагностовано вроджену гіперплазію кори наднирникових залоз, солевтрачаюча форма. З народження вона страждала не лише від важких гормональних та водно- електролітних порушень в організмі, але і від неправильної будови сечової та статевої систем, їх спільного зрощення в єдину, спільну, тонку трубку, що порушувало роботу обох систем.

«Причиною вродженої гіперплазіяї наднирників є порушення утворення стероїдних гормонів
наднирниками через дефіцит ферментів. Одним з наслідків цього дисбалансу є надмірне утворення чоловічих статевих гормонів – андрогенів, що і спровоковують важкі анатомічні зміни в організмі дитини», – пояснили лікарі.

Дитині провели ряд високотехнологічних обстежень: КТ, генітоскопію, уретроцистоскопію, кольпоскопію, генетичні та спеціальні лабораторні обстеження. Для розроблення ефективної консервативної, а в подальшому і хірургічної корекції була необхідна високопрофесійна та скоординована робота багатьох спеціалістів – генетиків, дитячих ендокринологів, дитячих гінекологів, дитячих урологів.

На першому консервативному етапі терапії було скориговано водно-сольовий обмін, що дало можливість нормалізувати розвиток внутрішніх статевих органів дитини.

Метою проведеного надскладного восьмигодинного оперативного втручання було роз’єднання сечової та статевої систем з відновленням «жіночої» анатомії та можливістю повноцінного життя в майбутньому. Окрім того, важливим результатом було зменшення ризику урологічних ускладнень, таких як інфекції або нетримання сечі, зниження ризику раку статевих органів та забезпечення повної соціальної адаптації.

Операційна бригада – лікарі урологи Андрій Поцюрко, Ігор Гримак, Данило Іваськевич, Роман Поцюрко, лікар гінеколог Еліна Чайківська, анестезіолог Віра Приймакова.