Головна Здоров'я Лікарі обласної клінічної лікарні врятували життя пацієнту із розривом аневризми

Лікарі обласної клінічної лікарні врятували життя пацієнту із розривом аневризми

69
0

У Львівській обласній клінічній лікарні хірурги врятували 67-річного чоловіка з розривом аневризми черевної аорти — головної кровоносної артерії організму. Операція тривала понад 8 годин.

Як розповіли лікарі, Василь Ганута поступив у лікарню із розривом аневризми черевної аорти. Аневризма була надзвичайно велика – більше 11 см, тобто у 6 разів більша від аорти у черевному відділі. Та на цьому не закінчилися усі складнощі і несподіванки. Після подальшого огляду та КТ діагностики виявили ще й аневризму у воротах нирки.

Як кажуть медики, така патологія є достатньо рідкісною. У світі описано лише 355 таких випадків. В Україні такими пацієнтами опікуються лише у відділенні судинної хірургії ЛОКЛ.

Професор Ігор Кобза, який опікувався пацієнтом, каже, що судинні хірурги обласної лікарні прооперували вже 13 пацієнтів із такою патологією, хоча тут випадок був ще складнішим, у хворого була не лише рідкісна патологія, але ще й розрив величезної аневризми.

Пацієнтові було проведено одночасно два складних оперативних втручання, зокрема аутотрансплантацію нирки з реконструкцією судин ex vivo та резекцію аневризми аорти і клубових артерій.

В операційній бригаді працювали професор Ігор Кобза, судинні хірурги Роман Трутяк, Олег Щепітко, курсант Катерина Селюк, анестезіолог Роман Михальчук, анестезистка Ольга Ганас, операційна сестра Надія Кулеба.