Головна Здоров'я Лікарі з львівського «ОХМАТДИТу» стажувалися у одній з провідних дитячих лікарень у...

Лікарі з львівського «ОХМАТДИТу» стажувалися у одній з провідних дитячих лікарень у Європі

8
0

Лікарі перебирали досвід Сектору рідкісних захворювань голови і шиї клініки Necker-Enfants Malades.

Щелепно-лицева хірургиня Христина Погранична з командою лікарів Центру дитячої медицини, лікарні «ОХМАТДИТ» повернулися зі стажування у Парижі. Богдан Мальований, Володимир Міщук, Галина Пришляк стажувалися у спеціальному Секторі рідкісних захворювань голови і шиї під керівництвом хірурга, професора Паризького університету Романа Хонсарі, з яким минулого року оперували складні випадки у Львові.

Це рідкісна нагода побачити унікальні вроджені вади обличчя і ознайомитися з сучасними протоколами їх лікування. Адже в Клініці застосовують найновіші технологічні рішення, щоб відновити обличчя дітям із найважчими вадами, розробляють інноваційні інструменти у краніофаціальній реконструкції.

Свого часу у клініці працювали видатні лікарі Жан Гамбургер, який здійснив першу в світі трансплантацію нирки, Жером Лежен, який відкрив трисомію 21 хромосоми, Рене Ланнек, який винайшов стетоскоп, медичні генетики Моріс Ламі та Жан Фрезаль.

«Саме тут сконцентрований найбільший у Європі досвід і ціла школа з хірургії рідкісних вад обличчя. Французький досвід у хірургії обличчя у дітей – просто колосальний, сюди на лікування їдуть діти з Європи, Африки і Азії, для французьких колег виправлення рідкісних вад обличчя – відшліфований процес на всіх етапах, тож це було навчання у найкращих.

Ортогнатична хірургія дає можливість відновити ідеальну анатомію лицевого скелету, виправити вроджені і набуті вади кісток обличчя за допомогою правильного комп’ютерного планування з використанням 3D-моделей – фактично хірургам доводиться скласти обличчя, як кубики лего. В Україні зараз є дуже багато пацієнтів, які потребують таких втручань, більшість з них пов’язані з вродженими синдромами», – розповідають у «ОХМАТДИТі».

«Синдроми Крузона, Аперта, Тріччера-Колінза та інші – такі рутинні пацієнти в клініці Necker. В Україні є чимало пацієнтів з такими синдромами, тож будемо продовжувати розвивати цей напрямок і надавати нашим діткам усю найсучаснішу допомогу в Україні, вже скоро проведемо перші такі операції у нашому Центрі у Львові», – розповідає Христина Погранична.

Також хірурги обох країн працювали разом над пластикою розщілин губи і піднебіння, первинною пластикою носа.

«Приємно було спостерігати, що наші протоколи лікування майже не відрізняються від французьких. Ми володіємо подібними методиками.  Саме стажування назвала б не стільки обміном досвіду, як ділення власними лайфхаками.

Уже скоро проведемо перші ортогнатичні операції для діток з рідкісними синдромами у нашому Центрі дитячої медицини, лікарні «Охматдит».

Команда нашого Центру вивчає практичний досвід в найкращих клініках світу, щоб надавати медичну допомогу світового рівня маленьким українцям у Львові», – додала хірургиня.

Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 31.

Контакти для запису на консультацію: 067 760 00 31.