Головна Здоров'я Львівщина отримала п’ять тисяч доз вакцини «Moderna»

Львівщина отримала п’ять тисяч доз вакцини «Moderna»

78
0

Сьогодні в область прибула чергова партія мРНК-вакцини, розробленої фармацевтичною компанією «Moderna» спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (США).

Як повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, метод дії вакцини полягає у створенні шипоподібного білка, який імунна система розпізнає як небезпечний і виробляє антитіла до нього. Таким чином, організм людини набуває імунітету від коронавірусу. Вакцини мРНК є безпечними та ефективними.

«Ми бачимо, що все ще є слабкі сторони у нашій боротьбі проти коронавірусу. Такими прогалинами є рівень охоплення вакцинацією та поява нових штамів. Доведено, що у хвороби немає меж. Незалежно, де починається спалах, захворювання досить швидко поширюється. Висока контагіозність «Омікрону» дає йому можливість поширюватися не тільки серед нещеплених, але він також може інфікувати  вакцинованих осіб. Однак хвороба, яку він викликає серед вакцинованих, як правило, перебігає легко або безсимптомно. Люди, які невакциновані, залишаються в групі найвищого ризику. Основна мета вакцин проти COVID-19 полягає не в запобіганні інфекції, а в тому, щоб лише пом’якшити тяжкість захворювання. Вакцини є єдиним ключем до припинення глобальної пандемії», – повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Нагадаємо, що в області проведено 1 904 220 щеплення, з них 201 450 – вакциною «Moderna».