Головна Здоров'я Львівські лікарі успішно вилікували 4-річного хлопчика від захворювання з надзвичайно швидким перебігом

Львівські лікарі успішно вилікували 4-річного хлопчика від захворювання з надзвичайно швидким перебігом

38
0

Максима до «ОХМАТДИТу» привезла карета швидкої медичної допомоги із районної лікарні, де дитина перебувала 5 днів.

У хлопчика виявили двобічну, бактеріально деструктивну пневмонію. Була пошкоджена значна частина легень із двох сторін, а також розвинувся сепсис. Максим був на апараті-ШВЛ.

Хірурги прооперували хлопчика двічі. На грудній клітці з обох боків встановили дренаж, який давав можливість виводити гній. Також у дитини були бронхоплевральні нориці, повітря теж виходило через трубочки. Максиму налагодили спеціальні системи активної аспірації. Оперативні втручання пройшли успішно. Легені вдалося врятувати.

«Захворювання дуже складне! Це ризик втрати не тільки легені, а й життя дитини. Двобічне ускладнення, шалена інфекція. І такі захворювання мають блискавично швидкий перебіг. Це був важкий випадок», – наголосив дитячий, торакальний хірург, завідувач відділення Центру дитячої медицини «ОХМАТДИТу» Олег Ленів.

Після тривалого лікування хлопчика успішно виписали додому, легені відновилися повністю. У подальшому він буде під спостереженням хірургів.