Головна Здоров'я Медики Львівського обласного центру ЕМД врятували життя водійці трамваю: який стан пацієнтки

Медики Львівського обласного центру ЕМД врятували життя водійці трамваю: який стан пацієнтки

56
0

У жінки сталася клінічна смерть під час кермування трамваєм.

Після оцінки стану пацієнтки медики діагностували клінічну смерть, що характеризувалася відсутністю дихання, пульсації на сонній артерії, серцебиття, зіниці не реагували на світло.

«На вулиці Богдана Хмельницького два трамваї зупинилися один навпроти одного так близько, що це перешкоджало руху нашого авто. Ми саме транспортували пацієнтку до лікарні. Як раптом один із пасажирів громадського транспорту підбіг до нас та повідомив, що водійці трамваю стало погано й чи не можемо ми надати допомогу. На 103 вже зателефонували, повідомив чоловік», – розповів – говорить фельдшер з медицини невідкладних станів Львівського обласного центру ЕМД Богдан Левченко.

В кабіні водія – надто обмежений простір для надання меддопомоги, тому швидко перемістили жінку в салон. Медики ддразу почали здійснювати непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легень з інгаляцією мішком Амбу.

Оцінка ритму показала фібриляцію шлуночків. Провели дефібриляцію. Забезпечивши прохідність дихальних шляхів, встановили ларингеальну маску. Далі медики продовжили штучно вентилювати легені з киснем.

«Коли ми поставили маску, під’їхала інша бригада й підключилася до реанімаційних дій. Знову фібриляція – ще один розряд. Фіксуємо відновлення спонтанного кровообігу. Дихання проводимо мішком Амбу, аж поки пацієнтка не почала дихати самостійно. Стабізувавши її стан, ми госпіталізували постраждалу у лікарню на Миколайчука», – розповідає Богдан Левченко.

Того дня у складі 116-ї бригади, окрім Богдана Романовича, у складі команди був фельдшер Володимир Забульський. Фаховість, злагоджені дії та те, що опинилися в потрібний час у потрібному місці принесли свій результат.

Зараз пацієнтка ще перебуває в комі, перенесла інфаркт. Проте її рефлекси відновлені, дихання самостійне, фракція викиду лівого шлуночка в нормі, тиск стабільний.