Головна Здоров'я На Львівщині зростає кількість захворювань на COVID: медики рекомендують вакцинуватися

На Львівщині зростає кількість захворювань на COVID: медики рекомендують вакцинуватися

122
0

На Львівщині циркулює штам коронавірусу Омікрон і переважає його різновид «Кракен» – XBB.1.5. Відтак в області зростає кількість захворювань на COVID, цього тижня кількість хворих – 1 тис. 250 осіб.

За тиждень коронавірус забрав життя 10 мешканців області, попереднього тижня хвороба спричинила 18 летальних випадків. В основному це люди, які взагалі не отримували вакцини. Такі статистичні дані повідомила під час брифінгу керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, депутатка Львівської обласної ради  Наталія Іванченко.

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації Орест Чемерис нагадав, що три роки тому, саме 20 березня 2020 року на Львівщині було зафіксовано перший випадок захворювання на COVID -19, тоді хвороба спричиняла ускладнення – важкі пневмонії. За його словами, на стаціонарному лікуванні зараз перебувають 307 дорослих пацієнтів. Це не так багато, як було у попередні роки, але ризики залишаються для старших осіб та людей, які мають супутні захворювання – цукровий діабет, серцево-судинні патології. Також COVID вражає дітей, зараз 25 із них лікуються у дитячих медичних закладах області.

«Вакцини для дорослих та дітей на Львівщині є у достатній кількості. Кожні 10-12 днів відбувається постачання необхідної кількості препаратів. Дітей віком після 5 років можна вакцинувати, для цього батькам дитини слід звернутися до сімейного лікаря з яким укладено угоду»,- розповів Орест Чемерис.

Наталя Іванченко наголосила, що вакцини захищають від усіх штамів COVID -19. За три роки пандемії зросла довіра населення до вакцинації, проте частина людей, які перенесли захворювання, помилково вважають, що імунітет після хвороби буде тривалим і вбереже їх від наступних заражень.

«Досвід показує, що імунітет після хвороби, як і після вакцинації має тенденцію до зниження. Науковці усього світу дійшли висновку: для того, щоб зменшити ризик захворювання людина повинна отримати базовий комплекс вакцинації – дві дози вакцини, а згодом бустерні дози. Перша бустерна доза повинна вводитися не раніше ніж через 5 місяців після вакцинального комплексу. Другу бустерну дозу варто вводити через чотири місяці після першої. Вакцинована людина може захворіти, але вона значно легше перенесе хворобу», – акцентувала Наталя Іванченко.

Базовий вакцинальний комплекс на Львівщині загалом отримало близько 42 % населення. Активніше вакцинується молодь та люди середнього віку. Проте найбільше летальних випадків від коронавірусу зафіксовано серед населення віком від 70 років. За три роки пандемії коронавірус забрав життя понад 6 тис. мешканців Львівщини, відсоток ускладнень був вищий саме у людей віком від 60 років.

«Першу бустерну дозу отримали лише близько 8 % мешканців нашої області. Другу бустерну дозу – менше ніж 1%. Відповідно вірус має можливість поширюватися в суспільстві та спричиняти нові випадки захворювання. Якщо люди старшого віку мають хронічні хвороби, вони перебувають у групі ризику. Їм варто зробити першу та другу дози вакцини, а згодом також отримати бустерні дози», – закликала Наталя Іванченко.

Медики наголошують, що на Львівщині функціонують 165 кабінетів щеплень, крім того, працюють мобільні бригади, які їздять на підприємства, організації, у різні населені пункти, щоб максимально  наблизити послугу вакцинації до населення.

Також медики нагадують правила поведінки, які допоможуть зменшити поширення вірусу:

якщо відчуваєте симптоми недуги – залишайтеся вдома;

не відправляйте дітей з ознаками респіраторних захворювань до шкіл та садочків;

повідомте про стан свого здоров’я сімейного лікаря та дотримуйтеся його порад щодо лікування.