Головна Здоров'я Хірурги Західноукраїнського дитячого центру під час повітряної тривоги у Львові видалили хлопчику...

Хірурги Західноукраїнського дитячого центру під час повітряної тривоги у Львові видалили хлопчику з Полтави пухлину наднирника

89
0

Під час цього оперативного втручання у Львові двічі лунали тривожні сирени, проте складну  операцію не переривали. Видалення утвору у дитини минуло без ускладнень. Зараз лікарі та батьки хлопчика чекають на результати гістології, щоб визначитись із подальшим лікуванням.

Пухлину наднирника у 7-річного Віталіка діагностували на початку березня, коли війна в Україні уже тривала. Маму хлопчика стурбували симптоми, які вказували на передчасне статеве дозрівання: насамперед, швидкий розвиток вторинних статевих ознак. На УЗД виявили причину негараздів – гормонально активний утвір лівого наднирника.

Про те, що подібні операції успішно проводять у ЗУСДМЦ, мама Віталіка, дізналась з інтернету. Після консультації з нашими лікарями, родина вирішила приїхати у Львів на лікування. З Полтави їх привіз евакуаційний потяг, а уже через кілька днів львівські хірурги успішно видалили пухлину хлопчику.

«Зважаючи на розмір утворення, а це близько 5 см, на консиліумі лікарів хірургічного відділення разом із завідувачем Богданом Романишиним вирішили одразу оперувати і не втрачати час на попередню біопсію», – розповів Андрій Кузик, завідувач кафедри дитячої хірургії ЛНМУ ім. Данила Галицького та дитячий хірург ЗУСДМЦ.

Досвідченим хірургам, Андрію Кузику та його колезі, доценту Андрію Журавчаку,  вдалось видалити пухлину мініінвазивно, через три невеликі розрізи по 5 мм, щоб зменшити операційну травму.

Команда анестезіологів під керуванням Іванни Андрейчук використали комбінований варіант знечулення – це загальна анестезія з міорелаксацією та штучною вентиляцією легень у поєднанні  з епідуральною анестезією.  Такий підхід дозволив провести втручання без жодних ускладнень, які потенційно можливі при видаленні утворів наднирника, та зменшити термін післяопераційної реабілітації.

Після операції Віталік почуває себе добре і вже відвідує онлайн-уроки. Хлопчик дуже сумує за братиком і сестричкою, тому хоче швидше повернутись додому, у Полтаву. Від результатів гістології пухлини залежить те, чи залишиться маленький Віталік у Львові для продовження лікування, чи зможе повернутись додому.

«Ми готові запропонувати родині хлопчика увесь спектр доступного лікування. Адже зараз наш медичний заклад є чи не єдиним Центром дитячого онкологічного лікування в Україні. Принагідно хочу порадити усім батькам звертати увагу на здоров’я своїх дітей, і попри війну робити планові обстеження, щоб вчасно виявити зміни», – резюмує Андрій Кузик.

Подібні операції у Полтаві наразі не проводять. Більшість хворих із нирковими патологіями скеровують на захід України, у спеціалізований дитячий медичний центр у Львові. З початком бойових дій кількість пацієнтів у всіх відділеннях зросла втричі.