Головна Здоров'я У Центрі швидкого реагування на злочини на Львівщині запрацювала дитяча кризова кімната...

У Центрі швидкого реагування на злочини на Львівщині запрацювала дитяча кризова кімната та служба «112»: детальніше

23
0

Будівництво центру увійшло в програму транскордонного співробітництва між Україною та Польщею, яке розпочали у 2018 році за кошти ЄС.

На Львівщину завітала делегація на чолі з Міністеркою фондів та регіональної політики Республіки Польща Катажиною Пелчинською-Наленч. Спільно з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким вони відвідали Центр швидкого реагування на злочини і події у Львові.

Будівництво центру увійшло в програму транскордонного співробітництва між Україною та Польщею (до повномасштабної війни третьою стороною була Білорусь), яке розпочали у 2018 році. Проєкт забезпечує цілодобовий оперативний контроль за ситуацією в місті – усе, аби жителі Львова почувалися у безпеці. У часи повномасштабної війни система набула неабиякого значення.

Спершу присутнім показали спеціалізовані автомобілі, які працюють в центрі. Вони обладнані за найсучаснішими стандартами. До прикладу, автомобіль для пересувної криміналістичної лабораторії дозволяє розгорнути повноцінні робочі місця для відтворення обстановки місця злочину. Іншу, броньовану автівку застосовують штурмові підрозділи для спецоперацій із протидії злочинності, пов’язаних із загрозою життю людини. Зараз вона перебуває на фронті. А командно-штабний автомобіль слугує для контролю та забезпечення порядку під час масових заходів чи будь-яких заворушень.

Почесним гостям показали, як працюють служби кримінального аналізу, оператори служби «102», слідчі та кіберполіцейські. З 1 грудня 2023 року на базі Центру реагування з’явилась цілодобова служба «112». Вона універсальна, адже жителі Львівської області можуть телефонувати з будь-яких питань, а вже працівники перескеровують їх у відповідні служби – швидку допомогу, рятувальників чи газовиків. Станом на сьогодні 50 працівників служби опрацювали понад 230 тисяч звернень. Служба «112» у львівському центрі реагування на злочини невдовзі розпочне приймати дзвінки з усього Західного регіону. Це друга така служба в Україні. Першу відкрили у Києві влітку торік. На черзі Дніпро та Одеса.

Нагадаємо, до 1 грудня номер 112 був закріплений за гарячою лінією Львівської області. Тепер гаряча лінія Львівщини цілодобово працює за номером 1684. За цим номером надають консультації щодо житлово-комунального господарства, діяльності органів виконавчої влади, а також інформацію, яка стане в нагоді вимушеним переселенцям.

У межах транскордонного проєкту в лютому 2024 року у Центрі швидкого реагування на злочини і події у Львові з’явилась дитяча кризова кімната, де проводять слідчі дії з неповнолітніми. Йдеться як про правопорушників, так і про постраждалих чи свідків злочину. Кімнату облаштували таким чином, аби діти почувалися затишно.

У приміщенні є відеоспостереження. До кожної слідчої дії за участі дітей залучають психологів. Вже за результатами слідчої дії фахівець, на основі відеозапису, може визначити психологічний стан дитини і скласти висновок. Станом на зараз на обліку в кімнаті всього 12 діток.

Загальний бюджет проєкту становить 6 мільйонів євро, з яких 5,4 млн євро – це грантові кошти Європейського Союзу. Разом з тим, проєкт отримав дофінансування з обласного бюджету – 27,5 мільйонів гривень та бюджету Національної поліції України – понад 20 мільйонів. За ці кошти відреконструювали шість відділів поліції, закупили техніку, офісне обладнання, автомобілі, камери спостереження тощо.