Львівський обласний клінічний перинатальний центр став першим перинатальним центром в Україні, на базі якого почало функціонувати відділення допоміжних репродуктивних технологій.
Таким чином на сьогодні у Центрі доступний повний цикл надання допомоги подружнім парам в межах однієї установи: від планування вагітності до пологів та супроводу дітей педіатром.
«Я щасливий, що обласний перинатальний центр – найкращий заклад свого профілю в Україні. Заклад системно розвивається і кожних кілька місяців тут з’являються нові послуги. Він став першим в країні за кількістю наданої медичної допомоги при пологах.
Відкриття відділення допоміжних репродуктивних технологій – важливий проєкт, який дарує, надію, віру, і щастя бути батьками. В час війни дуже цінно, що є можливість заморозити репродуктивний матеріал і зберегти можливість стати батьками у майбутньому. У відділенні допоміжних репродуктивних технологій безкоштовно проводитимуть кріоконсервацію та зберігання сперми і яйцеклітин наших захисників та захисниць, – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Відкриття нового відділення розширить доступність для пацієнтів використання сучасних методів лікування безпліддя та сприятиме збільшенню народжуваності у Львівській області та в Україні в цілому.
Кріоконсервація дає можливість зберігати яйцеклітини, сперму та ембріони для подальшого використання в програмах лікування безпліддя. Заморожений матеріал може залишатися неушкодженим роками і це надає кріотехнологіям дивовижних можливостей. Найбільш ефективним та безпечним методом кріоконсервації ембріонів та статевих клітин вважається надшвидке заморожування – вітрифікація. Цей метод дозволяє уникнути основної небезпеки заморожування – утворення кристалів льоду, які можуть пошкодити клітини при відтаюванні.
На відкриття відділення допоміжних репродуктивних технологій у Львівському перинатальному центрі з обласного бюджету виділили понад 12,8 млн грн у межах Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я у Львівській області на 2021-2025 роки та власні кошти установи в сумі майже 5,6 млн грн.
Гендиректорка перинатального центру Марія Малачинська наголосила на правильності і важливості інвестиції у відкриття відділення, адже це інвестиція у щасливі родини та майбутнє української нації.
«На моє глибоке переконання, відділення репродуктивних технологій у перинатальних центрах мають бути нормою, а не винятком. Кожна сім’я, яка планує вагітність, має реалізувати цю мрію з високим відсотком імовірності. Допомагати подружнім парам долати проблеми безпліддя має сприйматися як важливе завдання для всього суспільства – як високе покликання і з боку медиків, і з боку батьків», – зазначила Марія Малачинська.