Головна Здоров'я Зі Львова у Польщу вивезли ще понад 70 хворих на рак дітей

Зі Львова у Польщу вивезли ще понад 70 хворих на рак дітей

167
0

За останній тиждень це уже третій виїзд важкохворих дітей на подальше лікування за кордон. Більшість пацієнтів цього гуманітарного конвою евакуйовані з областей України, де тривають активні бойові дії – з Києва, Харкова, Запоріжжя, Вінниці, Дніпра, Одеси, Миколаєва.

До Польщі вирушили автобуси з понад 70-ма дітьми із онкологічними, орфанними (рідкісними) та іншими важкими захворюваннями. З ними їдуть опікуни, загалом понад 200 осіб. Щоб малеча не сумувала і почувала себе комфортно, польські колеги ініціювали виїзд у «родинному» колі – з мамою чи бабцею, братиком і сестричкою. Для найважчих пацієнтів Львівський Обласний Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф виділив спеціальний медичний транспорт. Медики Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр супроводжували групу аж до кордону, щоб передати діток польським колегам.
📍«Ми щодня приймаємо дітей з Києва, Харкова, Чернігова та інших міст і містечок України, які вимушено покидають свою домівку. Пацієнтам з онкопатологією життєво необхідно отримувати вчасно медикаменти і точно дотримуватись термінів протоколів терапії. Тож батьки дітей приймають важке рішення і вирушають за кордон, щоб не допустити переривання лікування», – зазначив керівник Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку у ЗУСДМЦ Роман Кізима.
Після довгої і виснажливої евакуації із зони бойових дій діти отримують прихисток у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі – тут вони та їхні родини мають змогу відпочити і набратись сил перед подальшою дорогою. Тим часом лікарі-онкологи та інші фахівці Центру ретельно готують їх до подорожі: дообстежують, стабілізують стан, відновлюють документацію та перекладають її різними мовами. Львівські лікарі зазначають, що разом з пацієнтами їм доводиться вести подвійну боротьбу – з війною і хворобою.
📍«Часто діти приїжджають дуже втомлені та налякані. Ми стараємось їх заспокоїти, оглядаємо і надаємо необхідну медичну допомогу. Ті дітки, яким ми можемо забезпечити лікування у нашій лікарні, залишаються у Львові. Інші, яким насамперед потрібне безперервне лікування (без відключення від системи) або ж ті послуги, які зупинені у нашому Центрі у зв’язку з війною, продовжать лікуватись у закордонних клініках», – зауважив Андрій Кузик, завкафедри дитячої хірургії ЛНМУ ім. Данила Галицького, який консультує у ЗУСДМЦ.
Створити швидкий та комфортний перетин кордону допомогло Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові і особисте сприяння консула Рафала Коцота. Представник польської організації порятунку дітей Павел Кукіз-Щуціньскі уже втретє приїжджає у ЗУСДМЦ, щоб особисто супроводжувати евакуаційні групи.
«Наразі діти прямують у клініки Жешува, Варшави, Кракова. Далі залежно від стану і потреб пацієнтів їх прийматимуть і медичні заклади інших країн – Італії, Франції, Німеччини тощо», – повідомив Павел Кукіз-Щуціньскі.
Зараз ЗУСДМЦ працює у штатному режимі, і цілодово надає невідкладну медичну допомогу дітям.