Головна Цікаво Обережно! Фальсифікований алкоголь!

Обережно! Фальсифікований алкоголь!

95
0

Управління Держпродспоживслужби в Жовківському районі інформує, що згідно  з даними Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, склалась небезпечна ситуація в Харківській, Донецькій, Миколаївській областях щодо споживання населенням небезпечної та фальсифікованої продукції.
Так, станом на початок жовтня, серед мешканців Харківської області зареєстровано 86 випадків отруєнь сурогатами алкоголю. Із загальної кількості постраждалих 40 осіб померло.

Усього в Україні зареєстровано понад 100 випадків отруєнь алкоголем, понад 50  осіб померло.
Із даного питання Держпродспоживслужбою проінформовано Кабінет Міністрів України з проханням вжити невідкладних заходів щодо посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв.
Одночасно інформуємо, що при купівлі алкогольних напоїв потрібно звертати увагу на маркування на пляшці, наявність акцизної марки. Маєте право запитати у продавця про документ, де зазначений реєстраційний номер сертифіката відповідності на продукцію.

Продаж горілки та лікеро-горілчаних виробів здійснюється виключно у передбаченій діючими стандартами скляній тарі, бляшанках з харчового алюмінію, а також у сувенірних пляшках та художньо оформленому посуді із скла чи глазурованої кераміки.

Не дозволяється продаж алкогольних напоїв у пляшках (іншій тарі) без етикеток або чіткого маркування, з наявними ознаками бою (тріщин, сколювання шийки, пошкодження закоркування тощо), у негерметично закоркованих пляшках, з наявністю сторонніх і завислих частинок або каламуті, осаду (якщо це не передбачено нормативним документом, обов’язковим до виконання), термін придатності яких минув.

З іншими вимогами до торгівлі алкогольними напоями можна ознайомитись в «Правилах роздрібної торгівлі алкогольними напоями», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 р. № 854.
Будьте уважні при купівлі та вживанні алкогольних напоїв. Бережіть своє здоров’я! При найменшому поганому самопочутті після вживання алкоголю якнайшвидше зверніться до лікаря за допомогою. І пам’ятайте: Ваше здоров’я – у Ваших руках !

Галина ДЕМЧУК,
 начальник відділу
державного нагляду за
дотриманням санітарного
законодавства управління
Держпродспоживслужби  в
Жовківському районі.