Головна Цікаво Зміна директора ТОВ – що потрібно знати

Зміна директора ТОВ – що потрібно знати

6
0

У процесі господарської діяльності організації з формою Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), може виникнути необхідність в зміні керівника. Ця процедура не обмежується реєстрацією протоколів в середині компанії, вона вимагає збору ряду документів і відвідування державного реєстратора.

Детальний опис реєстрації змін ви можете знайти на https://astarta-law.com.ua/zmina-direktora-tov/.

Порядок зміни керівника підприємства

Якщо говорити коротко, процедура зміни директора вміщує кілька обов’язкових етапів:

  • Загальні збори учасників ТОВ. На зустрічі приймається рішення про зміну керівника та призначення нового методом простого голосування.
  • Результат зборів протоколюється, секретар створює наказ відповідно до чинного законодавства. Обов’язково потрібно вказати дату призначення нового керуючого, його ПІБ та інші персональні дані.
  • У протоколі вказуються дані особи, яка бере на себе проведення реєстрації.
  • Здійснюється сплата адміністративного збору.

Звернення до реєстратора

Для реєстрації зміни керівника необхідно подати наступний перелік документів нотаріусу або реєстратору:

  • Заява про зміни, що тягнуть за собою корекцію даних, внесених до Єдиного держреєстру України. Документ заповнюється українською мовою, друкованими літерами.
  • Протокол суспільних зборів засновників або рішення власника компанії про зміну керівника.
  • Якщо реєстрацію проводить стороння особа, має бути присутня довіреність, завірена нотаріально.
  • Квитанція, що підтверджує сплату адміністративного збору.

Крім необхідності відвідати реєстратора, потрібно звернутися до відділення Податкової Служби. Відповідно до статті 66 Податкового кодексу, юридичні особи зобов’язані подавати відомості про зміни в керівному складі та серед працівників, що відповідають за бухгалтерський та податковий облік. З відповідною заявою необхідно звернутися в Службу протягом 10 днів з моменту реєстрації змін в Єдиному держреєстрі.

Після проведення заходів слід повідомити партнерів, банківські організації, оскільки всі транзакції проходять за участю керівної особи.

Процедура зміни директора — тривалий процес, який важливо пройти без помилок. Тому слід заздалегідь продумати дії і знати чинне законодавство. В інших випадках можна звернутися в юридичну компанію, яка організовує реєстрацію змін відповідно до діючих норм.